Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi
03 Nisan 2017 Pazartesi, 08:58
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Vali Erin ve Mutlu Vatandaşlar

Vali Erin ve Mutlu Vatandaşlar

Türkiye’nin ilk sivil ve demokrat Cumhurbaşkanı olan rahmeti Özal; “Kendini denetleyen devlet çağdaş devlettir” sözüyle devletin ayakta durması ve bekası için kendini denetlemesi gerektiğini vurgulamıştı

Devlet, halkıyla, vatandaşıyla kaim olur, ayakta durur. Devlet- vatandaş el ele verirse çözemeyeceği sorun, aşamayacağı sıkıntısı kalmaz.

İlimize geldiği günden beri Devleti en güzel şekilde temsil gayretinde  bulunan gece- gündüz kavramı tanımadan çalışan vali’miz sayın Abdullah Erin’in, hem devleti hem de vatandaşı kaynaştırmak, tek vücut haline getirmek üzere çaba sarf ettiğinin canlı şahitleriyiz.

İlimize geldikten kısa bir süre sonra, henüz koltuğuna oturmadan 15 Temmuz hain darbe girişimini kucağında buldu.

24 saatini vatandaşlarla beraber geçirerek demokrasi nöbetlerini sabahlara kadar terk etmedi, halktan ve meydanlardan ayrılmadı.

!5 Temmuz sıkıntılarını yavaş yavaş toparlamanın mutluluğunu tam yaşamaya başlarken bu defa da , merkezi Samsat ilçemiz olan büyük bir depremle sarsıldık, yeni sorunlar , yeni sıkıntılar başladı.

Depremin meydana geldiği ilk saatlerden itibaren büyük bir azimle devletin bütün gücünü Samsat ilçemize seferber etmekle beraber, vali Erin gece sabahlara kadar vatandaşların yanından ayrılmadı, onlara teselli verdi, dert ortağı oldu.

Çağdaş devlet olmanın, güçlü devlet olmanın, şefkatli ve merhametli devlet olmanın gerekliliğini biliyor ve en güzel şekilde gereğini yerine getiriyordu.

Samsat halkının depremden duyduğu üzüntü ve kederi, vali Abdullah Erin’in çaba ve gayreti, sıcak ve samimi ilgi ve duyarlılığı adeta unutturdu.

Devletin bütün imkanlarını bir anda seferber ederek, hiçbir sıkıntıya mahal vermeden insanları mutlu etmesi, devletin gücünü ve büyüklüğünü de adeta tescilledi.

Depremin yaralarını çok kısa sürede sarmayı başardıktan sonra, bir taraftan bürokrasi işleri ,diğer tarafta makamda vatandaşların dertlerini dinlemek, bir yandan da memleket toprağını karış karış gezerek köyleri ziyaret eden vali Erin, devletin sıcak, samimi ve şefkatli yüzünü göstererek vatandaşlarla kucaklaşmayı sürdürmektedir.

Her sorunu yerinde ve mahallinde tesbit ederek zamanında çözüme ulaştırmayı hedef edindiği köy gezilerinde, daire amirleri ve kurum müdürleri ile birlikte bir günde birkaç köyü dolaşarak adeta zamanla yarışmaktadır.

Köylü vatandaşlar artık yüz yüze, sorunlarını devletin en üst temsilcileriyle paylaşabilmenin mutluluğunu ve hazını yaşamaktadırlar.

Köylü, asık suratlı, makamlarında vatandaşı azarlayan, hatta muhatap bile olmayan, onları insan yerine koymayan gaddar bürokratlar yerine, böylesi şefkatli ve sıcak, samimi bürokratlarla karşılaşınca ,mutluluklarının haddi hesabı olmuyor.

Bir devleti kurmak için yüzlerce sene belki bin sene uğraşmak ister, ama yıkmak için bir saat yeter. Devleti temsil eden bürokratlar da devleti yapmaya da yıkmaya da müsaittirler.

Kararlı ve azimli bir irade ile devletin her kademesindeki her vukuatı denetleyen, devletinin sağlıklı bir şekilde bekasını  ve yücelmesini isteyen, hak ve adaletin temsilcileri olan devlet adamlarına çok muhtaç olduğumuzu belirtmeliyiz.

Hak ve adalet yolunda, vatandaşların huzur ve mutluluğu için fedakârlıkta bulunan sayın valimize samimi gayretlerinden ve gösterdikleri fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyoruz .

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz