Köşe Yazıları

Vali beyin duyarlılığı ve eğitimde ki yanlış anlaşılma

 

 

 

Vali beyin duyarlılığı ve eğitimde ki yanlış anlaşılma

 

Geçen hafta Mercan TV’ yayınlanan “Aloğlu ile bakış açısı” programımda Adıyaman eğitim sen şube eş başkanı Hasan Basri Yorulmaz ile Adıyaman eğitim üzerine bir program yapmıştım.

Programda Eğitimde dönen usulsüzlükleri adam kayırmaları ve basiretsizlikleri konuşmuştuk.

Okul müdürü atamalarında liyakatin ölçüsünün Ak Partili ve eğitim bir senli olmaktan geçtiğini belirtmiştim.

Bu huhusta bir çok konuyu konuşmuş ve değerlendirmeler yapmıştık. Ancak  eğitimde siyasi rüşvet demem gerekirken sadece rüşvet ifadesini kullanmış ve bu durum yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermişti.

Orada anlatmak istediğim husus sendika seçimlerinde müdürlük ve müdür yardımcılığının peşkeş çekildiğine dikkat çekmekti.

Bu hususun böyle olduğunu belirtmekte fayda görüyorum. Söz konusu “rüşvet” maddi manada değil müdür ve müdür yardımcılığının peşkeş  çekilmesi manasıyladır. Milli Eğitim müdürlüğünün üst yöneticilerini zan altında bırakmak gibi bir düşüncem asla olamaz.Bu doğru ve etikde değildir.

 

 

Vali’den Çağrıya Cevap Geldi

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş beni arayarak çağrıma cevap verdi.

Karmkuk içme suyu sorunu için dün Adıyaman valisi Mahmut Demirtaş’a bu köşede  çağrıda bulunmuştum Vali’nin devreye girmesi ve köylü ile bölgenin ileri gelenlerini bir araya getirmesi talebim olmuştu.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş beni telefon ile arayarak süreci bana anlattı.

Yaz döneminde köylülerle iki defa görüştüğünü ve köyün ileri gelenleri ile 2 toplantı yapıp, süreci kendilerine anlattığını gerek idari açıdan gerekse hukuki açıdan yapılacak bir şeyin olmadığını kendilerine ifade ettiğini söyledi.

Suyun insanlar için hayati öneme sahip olduğunu da kaydeden Vali Demirtaş,  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Adıyaman ziyareti nedeni ile yoğun bir çalışma ve hazırlık içerisinde olduklarını, başbakan’nın il ziyaretinden sonra  bu konuda yapılabilecekleri tekrardan gözden geçirip çalışma yapacaklarını söyledi.

Bu hususu da siz değerli okuyucularımla paylaşmayı görev biliyorum.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu