Köşe Yazıları

Uzun aradan sonra

Editör’den…

 

Uzun aradan sonra

 

Kurban Bayramı nedeniyle 9 günlük uzun tatil bitti, çalışanlar bugün işbaşı yaparken, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı da bugün başladı, öğrenciler ders başı yapıyor.

Uzun bayram tatilinde, bizi hüzne boğan, terör olayları, sınırlarımız ötesinde yaşanan acılar ve trafik kurallarına uymayanların yüreğimizde açtığı derin yaralardı.

Hayat devam ediyor; yaşanan bunca acıya karşın, hayat kaldığı yerden devam ediyor.

Gazetemizin manşetinde, yılan hikayesine dönen ve bir türlü bitirilemeyen Adıyaman Şanlıurfa bölünmüş yolu var. Yine yol aksadı, yine çalışma durdu. Bu defa üç ağaç yola engel oldu.

Gazetemizin sürmanşetinde güzel bir haber var. Adıyaman, pul biberde, iddialı olan Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ı sollamaya başladı. Bu haber, Adıyaman tarımının sanayileşmesi açısından hem örnek hem de umut verici.

Bir diğer güzel haberimiz, bizden…

Gazetemizi yerelle sınırlı kalmaması için yıllardır verdiğimiz mücadele, zaman zaman semeresini de veriyor.

Bilindiği gibi gazetemiz hem Medya Takip Sisteminde hem de ulusal televizyonlara konu ediliyor.

Yazarımız Hakan Karayılan’ın, 15 Temmuz’u öğrencilere daha iyi anlatmak, demokrasi kültürünün yerleşmesini sağlamak için Milli Eğitim Bakanlığına önerisi, bakanlıkça uygun bulunarak, bazı önerileri, talimat haline getirildi.

Bugünlerde Adıyaman’ın her tarafı kırmızı, damlar, balkonlar, bahçeler…

Bir damak tadı geleneği olan salçalık biber ve domates için Adıyaman’da hummalı bir çalışma var. Bu çalışma haberimize de yansıdı.

Hep güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu