Köşe Yazıları

Ulu Cami Yenilendi

Editör’den…

 

Ulu Cami Yenilendi

 

Yaklaşık bir buçuk yıldır restorasyonu süren Adıyaman’ın en merkezi camisi olan Ulu Cami, geçtiğimiz Cuma günü ibadete açıldı ve bundan böyle de yenilenmiş haliyle ibadete açık olacak.

Bütün restorasyonlarda olduğu gibi, bunda da restorasyon süreci ve restorasyona dahil edilen alanlar tartışma konusu oldu. Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğünce tamamlanan restorasyonla tartışmalar geride kaldı ve Ulu Cami yenilenerek ibadete açıldı.

Bu haberimiz gazetemizin sürmanşetinde…

Sürmanşetimizin bir diğer haberi Fetö’nün avukatlarına yönelik operasyon.

Gazetemizde başka Fetö operasyonları da var. Birisi öğretmenlere yönelik olan, diğeri de farklı kurumlarda yapılan operasyonların detayları var.

Manşetimizde Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in, kanaat önderleriyle gerçekleştirdiği toplantının detayları var.

Manşetimizin hemen altında, hepimizi yakından ilgilendiren, zaman zaman zamanımızı çalan bir güzel haber var. Bundan böyle e-devletten alınan “ikametgah” tüm resmi işlemlerde “resmi belge” statüsünde olacak. Bazı kurumlar uzun zamandır “inatla” nüfustan veya muhtarlıktan belgeyi “zorunlu” kılıyordu. Bu düzenleme, vatandaşın birkaç tuşla işini görmesine sebep oldu.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi bünyesindeki Gençbank ekibi tarafından  ‘Renkli Fırçalar’ adlı projeyle ilgili güzel bir haberimiz var. Gençler, renkli fırça adını verdikleri projeyle okulları şenlendiriyor. Bu proje, özellikle köy ve diğer kırsal okullarda sürmeli, gençlerin coşkusu duvarlara yansımalı.

Çocuk sahibi olan babalara bir müjdeli haberimiz var. Bundan böyle sadece anneye değil, dilerse babaya da “yarım” gün “babalık” izni var ve bu süreyi çalışan baba kendisi belirliyor, özel sektörde de buna bir itiraz gelemiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu