Köşe Yazıları

Toplumsal Hassasiyet ve topluma mal olmuş kişilik

Toplumsal Hassasiyet ve topluma mal olmuş kişilik

 

Sosyal paylaşım sayfalarını kullanan hemen hemen herkesin vakıf olduğu bir kişi var. Baki Serhat Kamış adında ki bu kardeşimiz Kâhta’da gazetecilik yapıyor. Facebook’da fenomenlerden…
Baki evli ve 4 çocuk babası, Akciğer nakli gereken bir arkadaşımız.

Biz gazeteci arkadaşlar, Baki için bir yardım kampanyası düzenledik. Bu kampanyayı sosyal medya üzerinden yürüttük. Bu kampanya bağlamında, 20 lira’dan 10 bin liraya kadar destek verenler oldu.

Bir iş adamı 5 bin liralık destek verdi. Toplamda 30 bin lira yardım toplandı. Baki’nin tedavi süresi boyunca bu para elbette yetmeyecek. Ama kampanya amacına ulaştı.

Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, bir yemek organizasyonu üstlendi. Her nekadar bu yardım kampanyasına organizasyonun şeklinin böyle olmaması gerektiğini söylesemde, Baki’nin ısrarı ile bu organizasyon yapıldı.

Teşekkür edilmesi gereken, bu yardım kampanyasına katılan herkestir. Ancak bazı isimler varki; konumu ve katkısı nedeni ile özellikle isimleri zikr edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Başta, Vali Abdullah Erin, TBMM başkan vekili Ahmet Aydın, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, kel, Ak Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, İş Adamı Hacı Çetinçakmak, İş Adamı Reşit Alkan, Bedir Yeni, Gazeteciler cemiyeti başkanı İbrahim Aslan, Gap Gazeteciler cemiyeti başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, CHP Besni ilçe başkanı Hakan Kılınç, Merkez ilçe başkanı Hanifi Çavuş ve milletvekili adayı sıdık Şahin, Ak Parti kadın kolları başkanı Perihan Gümüş, Kahta kadın kolları başkanı Remziye Kızılay,  Gazeteci arkadaşlarımız, organizasyon ekibi Ramazan Yaman, Mehmet Güzel, Akif Beyaz, Fahrettin Çelik, Hasan Meriç en çok teşekkürü hak eden isimler olarak göze çarptılar.

Baki’yi hiç tanımayan, sırf toplumsal hassasiyet gösteren isimler var. Onların isimlerini saymak ile bitiremeyiz. Hepsine kocaman teşekürlerimizi iletiyoruz.

Birde olması gerekipte olmayan isimler var. Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahtalı İş adamları, Esnaflar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kahta Beyan gazetesi dışındaki Kahtalı gazeteci arkadaşlarımız, Ve Baki’nin emek verdiği Siyasetçiler… Bunlarda toplum vicdanında not edildiğini biliyorum.

Baki Artık İstanbul’da ve tedavi süreci başladı. Bundan sonra İstanbul’da olan Adıyamanlı iş adamlarımızın ve hayırseverlerimizin Baki’ye sahip çıkacaklarını umuyorum.

Daha fazla söze gerek olmadığını düşünüyor ve Baki’ye Allah’tan şifalar diliyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu