Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma
17 Ağustos 2016 Çarşamba, 08:20
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

TAYİP ERDOĞAN’IN KADERİ VE İPE ÇEKİLEN TÜRKİYE

TAYİP ERDOĞAN’IN KADERİ VE İPE ÇEKİLEN TÜRKİYE

Uzunca bir ”Tek Adam” dönemi, ardından “ Milli Şef” dönemi ve milleti iyice canından bezdiren yokluk ve kıtlık iktidarlarının arkasından ülke insanında dayanacak mecal kalmamıştı.

1950’de milletin büyük çoğunlukla ve demokrasilerde benzeri görülmemiş desteğiyle işbaşına gelen Menderes Hükümeti, çoktan unutturulmuş haysiyetli Devlet olma idealini, Büyük Türkiye heyecanını yeniden alevlendirdi.

Tam on sekiz sene minarelerimizden susturulan Ezan-ı Muhammedi, manevi hamlenin sembolü olarak yeniden ikame edildi. Maddi sahada ise fabrika bacaları minarelerle  adeta yarışta idi.

İçte toparlanmış ve kendine gelmeye başlamış, dışta ise, mesele bir “BAĞDAT PAKTI” ile, tarihî fonksiyonunu yerine getirmeye hazırlanmış Türkiye, dış güçlerin gözünü açtı.

Yüzyıllardır fırsat verilmemiş büyük ve güçlü Türkiye, göz göre göre nasıl palazlanırdı. Hem de boyuna pozuna bakmadan, bölgesinin liderliğine talip olarak…

Evet bu sınır tanımadan büyüyen Türkiye’ye bir ders vermek ve frenlemek gerekiyordu. Her gün biraz daha büyüyen ve gelişen Menderes devri Türkiye’sinin de frenine basıldı. Tarih 27 Mayıs 1960’ı gösteriyordu.

Ve Adnan Menderes alaşağı edildi…

Sultan Abdulaziz’le bilekleri kesilen büyük Türkiye idi. Sultan Abduhamit’le sürgüne gönderilen güçlü Türkiye idi. Menderes’le asılan da kudretli Türkiye ideali idi.

Adnan Menderes aslında zincirin bir halkası idi. İlk halka olmadığı gibi son halka da olmayacaktı. Zincirin halkaları koparılmaya devam edecekti. Çünkü “BÜYÜK TÜRKİYE” demek, büyük Ortadoğu demektir. Ortadoğu meselesi ise, bir bölge meselesi değil, bir dünya meselesidir…

Türkiye, maddede ve manada büyük olamazsa Ortadoğu sorunu sömürgeci devletlerin boğuşma alanı olmakta devam edecektir.  O halde, dış güçlerin içimizde istediği uysal hükümetlerdir. Uysal hükümetlere de uysal baş’lar lazım…

Osmanlı’nın eski haşmet ve kudret günlerini hatırlayarak halâ titreyen ve ürperen Batı , ne olursa olsun “BÜYÜK TÜRKİYE” ye giden yolları tıkamaya çalışacaktır.

İşte bu çabaların en son neticesini de “BÜYÜK VE LİDER TÜRKİYE” idealinin müdafii olan Türkiye’nin ve ortadoğu’nun lideri Tayip ERDOĞAN yaşamıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımıza ve yüce Türk milletine Sultan Abdulaziz’in, Ulu Hakan Abdulhamid’in ve Adnan Menderes’in kaderini yaşatmak istediler.

Bu büyük devlet adamlarının kaderleri ne kadar da birbirine benziyor. Ne zaman Türkiye kabuğunu kırıp palazlanmaya başlamışsa hemen içteki hainler, dıştaki düşmanlarla işbirliği yaparak, “BÜYÜK TÜRKİYE” ‘nin önünü kesmeyi planlamışlardır.

Son on beş yılda dışa bağımlılığımızın zincirini kıran, bizi kendilerine köle yapmanın verdiği sarhoşlukla sürekli sömüren Batı, kullandıkları maşaları ile Türkiye’nin başına büyük gaileler açma sevdasına girdiler.

Ama kaderin üstünde bir kader vardır ve göklerden gelen bir karar vardır…Ümmetin son kalesinin yıkılmasına, ümmetin dağılmasına Yüce Yaratan izin vermedi ve vermeyecek inşallah…

Küçük ve dışa bağımlı kalmamızı isteyen, yollarımızın patika olmasını isteyen, köprülerimizin, tüp geçitlerimizin olmamasını isteyen, IMF’ ye daima borçlu ve köle kalmamızı isteyen Batı, içimizdeki beyinsizleri de devreye sokarak, ülkemizi yeniden talan etmek istedi, ama Rabbim fırsatçılara fırsat vermedi.

Menderes’in son sözü: “ Mukadderatın önüne geçilmez” olmuştu. Tayip Erdoğan da “ Kefenimizi giydik bu yollara düştük” diyordu.Memleketin mukadderatına vurulacak darbelerin önüne geçmek için bu asil millet de her fedakarlığı gösterdi ve göstermeye devam edecektir.

Her kışın bir baharı, her gecenin bir neharı (gündüzü) vardır. En karanlık geceler en aydınlık gündüzlere gebedir. İçimizdeki basiretsizler ve beyinsizler yüzünden bizi helak etmesin Rabbim inşallah..

Dileğimiz, artık Erdoğan’lar zincirinin halkalarının iplerle, sürgünlerle ve alaşağı edilmekle kopmamasıdır.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz