Köşe Yazıları

Tarihi değil ama referandumu belli

Editör’den…

 

Tarihi değil ama referandumu belli

 

Türkiye, muhtemelen mart ayında yeni anayasa için sandığa gidecek, ‘evet’ veya ‘hayır’ diye yeni anayasaya ve yeni yapılanmaya karşı görüşünü yansıtacak.

Referandumun tarihi henüz kesin değil ama ülke genelinde tartışılmaya başlandı. STK’lar, siyasi partiler, medya ve daha birçok kurum, yeni anayasanın neler getireceğini, neler götüreceğini tartışıyor.

Evetciler ile hayırcıların farklı bakış açısının olması, yeni anayasanın tartışılmasına engel değil, daha sağlıklı da.

Adsıyaman’da da STK’lar ve siyasi partiler şimdiden yeni anayasayı enine boyuna tartışmaya başladı. Kimi destek veriyor, kimi karşı çıkıyor. Haberlerimiz de de bütün bunlar var.

Manşetimizde, Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in 2016 yılını değerlendirmesi var.

Göreve başladıktan hemen sonra 15 Temmuz hain darbe girişimiyle karşılaşan Vali Erin, görevde olduğu 7 ayı, tüm olumsuzluklara rağmen değerlendirdi.

Eğitimden sağlığa birçok konuya değinen Vali Erin, sulu tarımın olmazsa olmazımız olduğuna da dikkat çekti. Umarız bu çok çabuk hayata geçer ve öncelikle çiftçiden başlayacak refah, toplumun tüm kesimine yayılır.

El Bab’da yaralanan gazimize ziyaretler, mağdur aileye verilen destekler de birinci sayfamızda kendisine yer bulan diğer haberlerden.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yol, kavşak ve kaldırım sorununu biz yazdıkça yetkililerin aklına çözmek geldi. Otopark sorununu da biz yazalım, çözüm gelirse teşekkür edeceğiz.

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu