30 Mayıs 2016 Pazartesi, 07:48
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Tanıtıma ‘Toplantı’ Dopingi

Editör’den…

 

Tanıtıma ‘Toplantı’ Dopingi

 

Adıyaman’ın tanıtılması veya daha doğru bir deyimle, tam anlatılması ve doğru tanıtılması için verilen her uğraş takdire değer olsa da, kalıcı olanlar, iz bırakan tanıtımlardır.

Bu açıdan 81 ilin muhtarlarının Adıyaman’da buluşması, tanıtımda geniş kapsamlı toplantıların önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Adıyaman Öğretmenevi ile birlikte yapılması planlanan Hizmetiçi Eğitim Merkezi, bu açıdan, bu tür organizeleri kaldıracak kapasiteyi de beraberinde getirecek.

Özellikle Adıyaman’da şubesi bulunan “büyük” STK’ların geniş kapsamlı toplantılardan birisini de Adıyaman’da yaptırma girişiminde bulunması gerekir. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Müsiad’ın benzer etkinlikleri olmuştu.

Gelecek misafirleri ağırlayacak, konaklatacak imkanlar sağlandıktan sonra çok daha geniş kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yapabiliriz.

Bu tür toplantılar, kalıcı tanıtıma girmesi açısından önemsenmeli, dikkate alınmalı.

Zira her kentten gelen katılımcıların, Adıyaman’daki anıları, resimleri, görüşmeleri, unutulmaz anı olarak hafızalarda yer edecek, gördükleri her güzelliği, tattıkları her lezzeti, yurdun dört bir yanına taşıyacaklar.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 27. İstişare ve Yönetim Kurulu toplantısı da, sadece bir toplantı olmaktan çok öte, Adıyaman’ı, Adıyamanlıyı ve Adıyaman’daki yaşamı yurdun dört bir yanına taşıyan çok önemli bir etkendir.

Adıyaman, tarihiyle, doğal güzellikleriyle ve dini yönüyle cazibe merkezi konumunda bir yer olsa da, doğru ve sürekli bir tanıtım yapılmaması, bütün çabaların boşa gitmesine neden oluyor.

STK’ların geniş kapsamlı toplantıları, devam eden tanıtımları kalıcı hale getirecek en önemli tanıtımdır diye düşünüyoruz…

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz