24 Mayıs 2016 Salı, 09:46
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Tanıtıma önemli doping

Editör’den

 

Tanıtıma önemli doping

 

Adıyaman’ın binlerce yıllık kadim tarihiyle, kültürüyle, yemeğiyle, sanatıyla ve insanıyla tanıtmanın önündeki en büyük engelin kaynak olduğu söylenip durur.

Adıyaman’ın bütün zenginliklerinin ve güzelliklerinin önemli fuarlarda yer almaması da eleştiri konusu olurdu ve halen de olmaya devam ediyor.

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi başta olmak üzere, kendi kaynaklarıyla ve esnaf desteğiyle gidilen fuarlarda da kaynak eksikliği göze çarpıyordu.

Sadece giderleri karşılayacak fon eksikliği değil, kaynak eksikliğinden kaynaklanan amatörlük de göze çarpıyordu.

Tanıtıma profesyonel bakmak için iyi bir bütçe gerekiyor. İyi bir bütçe için de iyi bir kaynak sağlanması.

Adıyaman Tanıtım Vakfı, birçok bürokratik engeli aşmaya neden olsa da, yeterli bütçesi olmayınca, yapılacak şeyler de daha çok “iyi niyet” göstergesi oluyor ama ciddi bir tanıtım sayılması için çok daha önemli meblağa ihtiyaç duyulduğunu gösteriyordu.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığını yürüttüğü Adıyaman Tanıtma Vakfı tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığına sunulan “Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Teşviki” projesi kabul edildi.

239 bin Euro bütçeli projenin, profesyonelce ve doğru bir şekilde kullanılması halinde Adıyaman Turizminin önemli bir sıçrama yapacağına kuşku duyulmamalı.

Ama her şeyden önce tanıtım, yaşadığın yeri sevmek ve karşılıksız tanıtmakla olur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz