Köşe Yazıları

Son Kale Türkiye

Son dönmelerde Dünya’da gelişen can sıkı olaylarda Dünya’daki bütün mazlumların tek umudunun Türkiye’nin olması bu başlığı yazmamızın önemini hep birlikte okuyup/değerlendireceğiz.

İsrail polisi 07/05/2021’ de Mescid-i Aksa’da namaz kılan Müslüman cemaate saldırdı. Peki! İsrailliler aleni olarak Müslümanların kutsal ayı olan Ramazan’da korumasız olan sivillere saldırma cesaretini nasıl elde edebildiler?

Kendimize sorular yönlendirirken bu sorunların kafamızı kurcalamasındaki sebepleri sıralamaya çalışmadan önce buranın (Filistin’in) coğrafik konumu hakkında bilgi verelim. ‘’Kudüs veya Yeruşalayim, Orta Doğu’nun Kenan bölgesinde, Akdeniz ile Lut Gölü arasındaki Yehuda Dağları’ndaki bir plato üzerine kurulmuş eski bir şehirdir. İbrahimî dinler olan Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam için kutsal bir şehirdir.’’

Dikkat ederseniz üç büyük din içinde kutsiyeti olan bir yerin sadece Yahudilerinmiş gibi her türlü davranışı sergilemekten kaçınmadıkları gibi bir de İsrail, 1980 yılında kabul ettiği bir kanunla Kudüs‘ü ” kendileri için bölünmez başkenti” ilan etti ve aynı kanunla kentte (Kudüs’te)yaşayan Araplara vatandaşlık verildiğini utanmadan ilan edebilme cüretini Arapların tam ortasında sergileyebildiler. Dikkat ediniz Araplara vatandaşlık verildiğini açıklıyor ve İslam ya da Müslüman sözcüğünü kullanmamaya dikkat ediyorlar.

Yapmış oldukları bütün kötülüklerin yanlarına kar kaldığını gören Yahudiler, her zaman olduğu gibi yine Batılı dostlarının desteklerini özellikle ABD’nin sınırsız desteğini 6 Aralık 2017’de alarak Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıyan ABD Başkanı Trump, Dünya’nın hâkimi olduğunu ilan ediyor ve Yahudilere çılgınca hareketlerini sergileme fırsatını sunmaları için her türlü desteğini haykırdığını üzülerek gördük. Yahudiler de elde ettikleri zaferin sarhoşluğuyla 07 Mayıs 2021’de Ramazan ayında Namaz kılan Filistinli kardeşlerimize zülüm ettiklerini üzülerek şahitlik ettiğimizi belirtmekten utanıyoruz ancak bu menfur hadiseyi sadece devlet nezdinde ilk dakikalarda kınayan, haykıran ve bütün gücüyle Filistinlilerin yanında olduğunu haykıran tek millet Türk Milleti, tek Devlet Türk Devletidir.  TRT 1’de olayları canlı olarak dünyanın gündemine sunmaya çırpınan Türk Medyasına müteşekkiriz. İsraillilere dokunulmazlık zırhına büründüren Trump Dünyaya nasıl kötülük ettiğini fark etti mi, ya da umurunda mı? Askeri gücü olmayan, tamamen sivil olan vatandaşların üzerine silahlı eşkıyalarını yönlendiren, gariban sivillerin mallarını, evlerini ve canlarını almaya sevk eden Batıların olaylara seyirci kalması son derece doğaldır bence.

Burada şunu ifade etmek istiyoruz ki: Trump’un bilmediği ya da bilmek istemediklerini kimler dayatıyordu bu küresel çetenin liderine. Bugün ve tarihte de okuduk, gördük ve biliyoruz ki Türkiye her daim mazlumların umudu oldu ve olmaya devam ediyor. Bosna’da, Afganistan’da, Irak’ta, Türkistan’da, Güney Kore’de ve Japonya’da dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesin yardımına koştuğunu biliyoruz/gördük ve görmeye devam edeceğiz. Son zamanlarda Covid’in Dünyayı esir aldığı bugünlerde Avrupa’da sağlık malzemelerine bazı batılı devletler tarafından havaalanlarında rehin alındığını, el koyulduğunu ve çalındığına şahit olurken özellikle Almanya’da malzemelerin yok olduğunu biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ise dünyanın dört bir yanına sağlık malzemelerini hibe ettiğini özellikle sağlı anlamında güçsüz devletlere anında yardımı ulaştırdığını gördük. Bizleri üzüntüye sevk eden en önemli durum Arapların ortasında yer alan bu barbarların neden engelenemediğidir. Bu zalim Yahudilerin geçmişlerini irdeledikçe ihanet, yalan, iftira, öldürme ve sömürünün olduğunu görmemiz mümkündür. Yahudiler, tarihleri boyunca bütün milletlere hatta peygamberlere ihanet eden bir terör ırkıdır. Dikkatiniz çekmek hususunda Yahudiler sadece kendilerine gönderilen peygamberlere değil, gönderilmiş bütün peygamberlere, Hz. Âdem Aleyhisselam ile Hz. Muhammed arasında bulunan/gönderilen bütün peygamberlere ihanet /eziyet ettiklerini, iftira ettiklerini ve peygamberleri yalanladıklarını, bu fiillerine hale devam ettiklerini bugün dahi görmekteyiz. Yahudiler, peygamberlerin şanına yakışmayacak davranışları doğruymuş gibi dünyaya yaydılar hatta Hz.Şa’ya, Hz. Zekerriya ve Hz. Yahya Aleyhisselam peygamberleri öldürdüklerini ve Hz. İsa peygamberi çarmıha astıklarını, İslam tarihinde bildiğiniz gibi Hz. Muhammed’i öldürmeye yeltendiklerini de biliyor olmamız bu kavmin terör eylemlerini engelleyemeyen dünya liderlerini anlamakta zorluk çekiyoruz. Yahudiler ve Hıristiyanlar, insanlar üzerinde tahakküm kurmak için, ‘’Biz Allah’ın oğullarız.’’ dediklerini biliyoruz. Bu mantık antik Yunan Medeniyetinde/Mitolojisinde de görülmektedir ki bu düşüncelerin batıl olduğunun kanıtıdır.  Müslümanların en kutsal günlerinde biri olan Miraç Kandil’inde saldırılıların artması manidardır ve İslam alemine aleni bir meydan okumadır ve bu saldırıları sadece Filistinlilerin durdurmasını beklemek de büyük bir yanılgıdır çünkü Kudüs bütün Müslümanlara emanet edilmiş kutsiyeti olan Miraç’ın başkentidir. Müslümanlar günde beş kez Miraç’a çıkarken (Namaz kılarken) hangi yüzle Allah’ın huzurunda nasıl rahat edeceklerdir?

Araplar! Sizler huzur içinde iftarlarınızı açmaya devam edin.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Artık son kale olduğumuz hikayeleri inandırıcı gelmiyor artık..!
    Kim Davut olup sapanıyla öne çıktığı gibi cesaretle ordusunu Caluta karşı öne sürmeye başlarsa bilin ki son kale artık O’dur..!
    Olayı sadece Türk merkezli düşünmeyin Lütfen ! Unutmayın ki diğeri de kalkıp Kudüs ün son Fatihi Kürt Selahaddin Eyyubiydi derse zorumuza gitmesin.. Fetih olduğunda Türklük Kürtlük Araplık yoktu..! Ne vardı peki?
    ÜMMET BİLİNCİ VARDI..!

    1. ELHAMDULİLLAH bugüne kadar ırkıcılık yapmam da inşallah. Bu yazımızda ırkı ön plana çıkarmak gibi bir niyetim kesinlikle yok. Devletlerin olaylara yaklaşımının irdelemenmesin,önemsenmesi ve anlamlamlandırılmadı hususuna dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapmak amacıyla yazdım. Son dönemlerin irdelerseniz ne demek istediğimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu