Köşe Yazıları

‟SON DÖRT BELEDİYE BAŞKANININ KAÇ ESERİ VAR?„

Yazımızın başlığı, CHP il başkanı sayın Burak Binzet’e ait. Başkan, 9 Ekim 2020 tarihinde düzenlediği basın toplantısında önceki belediye başkanlarına yönelik olarak soruyor bu soruyu. Biraz açtığımızda Burak beyin şunları söylemek istediğini anlıyoruz: ‟Son on altı yılda gelip geçen başkanlar, kayda değer, hatırı sayılır önemli bir hizmet yapmadılar, kalıcı bir eser bırakmadılar.„

İl başkanımızın bu iddiaları üzerine, biz de aklımıza gelen, gönlümüzden geçenleri paylaşmak istiyoruz. Muhalefet olarak birtakım eksiklikleri, aksaklıları, yanlışları, ihmalleri dile getirmek ve bunlara yönelik çare ve çözümleri belirterek reçeteleri sunmak gayet güzel ve olması gereken  bir davranış. Amaç; yörenin, beldenin ihtiyaçlarını, sorunlarını gündemde tutmak ve bir an önce halledilmesine katkı yapmak.

İş başında olan seçilmişler de bu eleştiri ve önerileri dikkate alarak daha iyiyi, daha güzeli, daha doğruyu, daha layık olanı bulmak ve ortaya koymak yolunda çaba gösterirler. Varsa uygulamadaki eksik ve yanlışlarını gözden geçirir ve daha kusursuz, daha doğru, daha dürüst ve daha kaliteli hizmet için çaba gösterirler.

İl başkanımızın ifadesinde belirttiğinden hareketle geriye doğru baktığımızda karşımıza çıkan belediye başkanlarımız şunlar:

1.Adülkadir Kırmızı      : 1994 —2004 yılları arası (10 yıl)

2.Necip Büyükaslan     : 2004 —2014 yılları arası (10 yıl)

3.Hüsrev Kutlu              : 2014 —2019 yılları arası (5 yıl)

Son üç belediye başkanımız bunlar. Biraz daha geriye gittiğimizde buna Mehmet Erdem ve Şevket Gürsoy’u da dahil etmek mümkün. Bir ara Necip Büyükaslan ile birlikte çalışmış olmama rağmen, onun veya diğer başkanlarımızın avukatlığına soyunarak savunmalarını yapmak bize düşmez. Ancak; CHP il başkanımızın yukarıdaki iddialı eleştiri ve önerisinin de cevapsız bırakılmamasını düşünüyoruz. İlle de cevap vermek için değil elbette. Kamuoyunun, hemşehrilerimizin bilgilendirilmeleri adına…

Evet, sayın önceki üç başkan! İleri sürülen eleştiri ve önerilerden mutlaka haberdar olduğunuzu biliyoruz. Şimdi söz sırası sizde olsa gerek. Kanaatimizce, uygun bir yer ve zamanda yazılı ve görsel basının karşısına çıkarak sayın il başkanına birer cevap vermeniz gerekiyor. Yeniden bir tartışma yapmak adına değil. İkili bir münakaşaya girmek adına hiç değil. Sadece, hemşehrilerimizin buna yönelik merak ve beklentilerini gidermek için… Karar ve tercih sizin. İster, yanınıza ekibinizi de alır basının huzurunda  kanıt ve delillerle cevap verir, açıklamalarda bulunursunuz, ister ‟sükut ikrardandır„ sözüne uyarak cevap vermemeyi tercih edersiniz… Bizimkisi, gönlümüzden geçenleri sizlerle paylaşmak. Karar sizin. Selam ve dua ile.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu