Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi
17 Kasım 2016 Perşembe, 07:38
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Soğuk havada sıcak haber

Editör’den…

 

Soğuk havada sıcak haber

 

Havalar soğumaya başladı, kış etkisini şimdiden gösteriyor. Bu da beraberinde hastalıkları getiriyor, fırtınayla birlikte de soba zehirlenmelerini. Umarız bu kış, bu tür haberleri okumayız.

Gazetemiz bugün de yoğun gündemle karşınızda.

Manşetimizde güzel bir haber var.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi, 2015-2016 yılında toplam bin 400 kurs açmış ve bu kurslarda 25 bin insanımız meslek öğrenmiş. Bu sayı halen yeterli olmamalı ki, işletmeler kalifiye eleman bulmakta zorlanıyor. Bu kursların ihtiyaca göre açılması halinde, yakalanan başarı katlanarak sürebilir.

Sürmanşetimizde tatlı bir haber var; Tut ilçemizde Dut Pekmezi İşleme İmalathanesi açıldı. Bu tesisle birlikte ilçede hem işsizlik azalır hem de ilçeye önemli bir ekonomik girdi sağlanır. Hatta Dut Pekmezinin tanıtımı da sağlanmış olur.

Sürmanşetimizde bir diğer haber, daha önce de haberini yaptığımız 11 yaşındaki Ayşe Helen Bilir’in iflas eden böbrekleri nakil umudu doğdu, devlet Ayşe kızımıza sahip çıktı.

İki yol, bir de dönüşüm bekleyen mahalle haberimiz de vatandaşın tepkisiyle alakalı.

Başlanılan ama bitirilmeyen işler orada yaşayan insanları mağdur ediyor. Hele bir de bu, medeniyetin gittiği yolsa. Bitmemişse çukurunu, çamurunu, tozunu orada yaşayan insanlar yutar.

Adıyaman’ın kentsel dönüşümü için Musalla Mahallesi sakinleri ciddi bir beklentide ama ortada bir çalışma olmamasından da vatandaşlar rahatsız. Umarız konuyla ilgili yetkililerden bir açıklama gelir.

Güzel haberlerde buluşmak ümidiyle…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz