Son Dakika
25 Haziran 2018 Pazartesi
14 Şubat 2018 Çarşamba, 08:54
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Seni ve Gül Kokunu Özledim Sevgilim

Seni ve Gül Kokunu Özledim Sevgilim

 

Ey sevgilim! yadımdan sildiğim her şey, bana seni hatırlatıyor, gönlümün tepelerinde gezinip duran hayalinle bir ömür avunacağım. Seni andıkça her şeyi unutuyorum.

Günün her saatinde senin aşkınla oturup, aşkınla kalkıyorum. Senin ufkunda gezinmek, bana bambaşka heyecan kazandırıyor, ruhumu hafakanlar sarıyor.

Senin gönlüne girmek için gece- gündüz yol arıyorum. Aynı devirde dünyaya gelmedik. Seninle buluşmakta geç kaldığımı biliyorum ama, yine de hep sana kavuşmak, seninle olmak istiyorum.

Senden uzakta kalan gönlüm, sensiz durmadan inliyor. En taze en halis hislerle en duru duygularla hep seni bekliyorum. Her gün gözlerim yolda kavuşmayı hayal ediyorum.

Senin adını anmak şurada dursun, hayal edince bile, kalbim bir güvercin gibi titreşip yerinden kopuyor. Sana ulaşmam için kanadından bana da bir tüy ver.

Ardında pervaz edebilmem için kanadından bir tüy ver ki, bir güvercin kalbi gibi titreyen kalbimle sana vasıl olayım, senin selamını alarak doyasıya seni kucaklayayım.

Sevgilim! sen yüreğimin kupkuru çöllerini cennete çeviren gönlümün gülüsün. Senin her rengin bir başka gönlüme akarken kalbimi bayıltansın!..

Sen ağlayan gözlerime tam zamanında sürme oldun, ruhumun derinliklerine güldün. Ben mecnun gibi arkanda koşarken, sen bir kor gibi içime saçılan ocak oldun.

Sensiz geçen uykularım harap, rüyalar acı ve çığlık dolu. Aklım uzakta kalan günleri sayarken, sensiz ruhum sisli-dumanlı bir kasvet ile yanmaktadır.

Ey sevgilim! Senin gül yüzünü her gün görmek istiyorum, güneş guruba kaymadan! Aklım her saniye senden uzakta kalan günleri saymakla kavramları karıştırıyor.

Her gün üzerime bir güneş gibi doğmanı istiyorum. Ruhum ufkunun en taze renkleriyle dolsun istiyorum. Her yanımda bahar çiçekleri gibi renga renk açılmanı istiyorum.

Ey sevgililerin en sevimlisi! sana değen rüzgârı, seni örten bulutu da seviyorum. Sevmeyi, sevilmeyi, sevindirmeyi, sevindirilmeyi senden öğrendim.

Karanlık dünyama sen güneş gibi doğdun. Senin aşkını özlüyorum. Senin için akıttığım göz yaşlarım sel olup akıyor. Senin bana gösterdiğin müsamahanı, adabı, erkanı, nezaketi özlüyorum.

Sen bana hep gül kokulu ferah iklimler getirdin. Karanlık dünyama sevginle nur saçan kandil oldun. Mazlum gönlüme sevda oldun. Sen mehtaplı bir gecede gönlüme nur, ışık saçan yıldız oldun.

En sevgilim! Dünya döndüğü günden beri hiç kimseyi senin gibi, senin kadar sevmedim, özlemedim. Hiç kimsenin sevgisi yüreğimde çoğalmadı. Kahvaltıyı seninle, öğlen yemeğini seninle, akşam seninle doymak istiyorum.

Seninle geçirdiğim zamanlar en güzel anılarımın beşiğidir. Seninle aramıza hiç kimseler girmesin istiyorum. Kalemim seni yazmaktan aciz, dilim seni anmaktan lâl ve ebkem!..

Sensiz pusulamı kaybediyorum. Belki sana layık değilim ama, sana dünyamı da nefsimi de nefesimi de feda etmeye her zaman hazır olduğumu söylüyorum.

Senin güzelliğine hayran kalan ruhum seni en mükemmel örnek olarak kabul ediyor. Kalbim seni arıyor, senin için atıyor her dem… Anlıyorum ki senden başka yâr yok, senden başka can, senden başka cânan yok bana…

Her zaman sana özlem duyuyorum. Sana giden yolda dünyadan firar edip, sevginin gölgesine sığınmak istiyorum. Seni düşünmek ve yeniden güzel ümitlerle senin heyecanınla dolmak istiyorum.

Senin gül kokunu her dem his etmek istiyorum. Sensizlik hicranıyla kavrulmak istemiyorum. Sevginin unutulduğu, yapmacık sevgilerin prim yaptığı bir dünyada, yeniden sıcacık ve en içten sevgimi sana haykırmak istiyorum. Dünyadaki bütün çirkinliklere inat ben seni seviyorum en sevgilim!..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz