Köşe Yazıları

Şehit Ateşi Yüreğimizde…

Editör’den…

 

Şehit Ateşi Yüreğimizde…

 

Yeni bir haftaya, şehit haberiyle başladık. Bu haber, son haber olsun diye dua ediyoruz. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde karakola düzenlenen bombalı saldırıda 9 asker şehit olmuştu. Bu şehitlerden birisi de Adıyamanlı Uzman Çavuş Yusuf Aydoğdu’ydu. Muhtemelen şehit cenazesi bugün ilimize gelecek, tören düzenlenecek, namazı kılınacak ve dualarla defnedilecek. Bu son olsun duamız da yine sürecek. Umarız gerçekten de son olur.

Geçen hafta sonunda Gümrük ve Ticaret Bakanı sayın Bülent Tüfenkci ilimizdeydi.

Bakan Tüfenkci, kısa ziyaretinde Adıyaman’ı tanımaya, Adıyaman’ın sorunlarından haberdar olmaya çalıştı. Yetkililerin sundukları brifingler, dile getirdikleri sorunlar ve Adıyamanlıların talepleri de iletildi.

Bu taleplerden öne çıkan Adıyaman için demiryolu çalışmasının başlaması ve sulu tarımdı.

Bakan Tüfenkci’nin alanı elbet sulu tarım da değildi, demiryolu da değildi ama “elimden geleni yapacağım” demesi bile Adıyamanlıların yüreğini ferahlatmaya yetti.

Bakan Tüfenkci’nin ilimizi ziyaretinin esas nedeni ise Adıyaman’da yapılanması tamamlanan Gümrük Müdürlüğünün açılışını yapmaktı.

Özellikle tekstil başta olmak üzere, mermer ve tarımsal ürünler için de Gümrük Müdürlüğünün Adıyaman’da olması işleri kolaylaştırma adına çok önemli bir kurumu olarak varlığı kısa sürede hissedilecek.

Nissibi Köprüsü yapıldı ama halen yolu yapılmamıştı. Köprüye giden duble yol çalışması başladı, bu güzel haber.

Umarız hep güzel haberler veriri, güzel bir hafta diliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu