19 Nisan 2017 Çarşamba, 08:47
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Seçim bitti, geçim başladı

Editör’den

 

Seçim bitti, geçim başladı

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin de oylandığı 16 Nisan Anayasa Değişikliği referandumu tamamlandı. Halkın yüzde 51,22’si anayasa değişikliğinden yana oldu ve ‘Evet’ oyu kullandı. Halkın yüzde 48,78’i ise anayasa değişikliğinin aleyhinde oldu ve ‘Hayır’ oyu kullandı.

Anayasa değişikliği, 16 Nisan’da yapılan referandumla tamamlanmış oldu. Bundan sonra, seçim döneminde aksatılan ve hep gündemimizde olan “geçim” dönemine de yeniden girilmiş oldu.

Seçim süresince siyasilerin, sosyal medyada halkın ve hayatın içinde yapılan her türlü tartışma, 16 Nisan’da kaldı. Bundan sonrası birlikte daha güzel yarınlara ulaşma hedefi olmalı. Türkiye, kısır çekişmelerle, kavgalarla uğraşacak ne zamanı, ne de enerjisi var.

Gazetemizin manşetinde, iş dünyasının referandum değerlendirmesi var.

Sürmanşetimizde mahkumların meslek öğrenmesi ve SGK’lı olarak maaş almasına neden olan “Fabrika” gibi cezaevi örneği var. Sürmanşetimizin bir diğer haberi Suriye’ye yapılan yardımlar var.

Manşetimizin hemen altında, sanal değil, gerçek oyun var.

Adıyaman Kent Konseyinin “Sokak Oyunları Şenliği” düşüncesi, okullarda hayat buluyor. Gençlerimiz, unutulan oyunları oynamaya başlıyor. Bilgisayar başında ve akıllı telefonlarda geçirilen zamanların yerini, daha çok oyun ve daha gerçekçi becerilere bırakıyor. Umarız projede kalmaz, çocuklarımız unutulan oyunları gelecek nesillere taşır.

Adıyaman, turizmde kabuğunu kırmak istiyor, tanıtımdaki eksikliğini, turizmdeki sorunlarını tartışıyor.

Ve Adıyaman, başkentte “Tanıtım Günleri” etkinliğinde misafirleri bekliyor…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz