Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi
07 Haziran 2017 Çarşamba, 09:28
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin mahmuttekin02@hotmail.com Tüm Yazılar

Rektörün Açıklamaları!

Rektörün Açıklamaları!

 

Adıyaman Üniversitesi,10’uncu yılını tamamlayıp 11.yılına adım atarken Rektör Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, basın mensuplarına verdiği bilgilerin yanında kentin, sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak amacı ile kurulan, üniversite radyosundan da çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı!

Adıyaman üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ’nün açıklamalarını değerlendirirken bakıyoruz ki; kuruluşunun 10’uncu yılımı dolduran üniversitemizde Rektör Hocanın, son 6 yıllık çalışma dönemi içerisinde bazı hizmetler 7 kat, bazı hizmetlerde 10 kat artış göstermiş.

13 Fakülte, 6 Meslek Yüksek Okulu, 3 Enstitü, 1 Konservatuvar, 3 Yüksek Okul,11 Araştırma Merkezi ile hizmet veren üniversitemiz, son 6 yılda 11 bin 734 olan öğrenci sayısını 22 binlere taşımış!

Bu büyümenin yanında Profesör sayısı 20 iken 35, Doçent 11 iken 55, Yar. Doç. Sayısı 141’lerden 250’ye, çıkmış! İdari personel sayısı 208 iken, 550 olmuş!

Gezip-gördüm üniversite kampüsü mükemmel olmuş! Gezdikçe insanların içi- gönlü açılıyor! Öğrenciler mutlu ve özgür görünüyor! Yönetimle öğrenciler arasında ki sıcak diyalog hemen göze çarparken, ayrıca öğrencilere rahat ve konforlu yemekhanelerde çok cüzi fiyatlarla yemek veriliyor!

İstimlakte birçok sorunlarla karşı-karşıya kalınmasına rağmen kampüs alanı genişletilmiş, kapalı alanlarda önemli bir artış gözlenirken, yaklaşık 34 bin metre kare olan kapalı alana son 6 yılda 186 bin metre kare daha eklenerek kapalı alan büyüklüğü 220 bin metre kareye çıkartılmış!

Böylece daha rahat bir eğitimin yanın da, öğrencilere her türlü sosyal ve kültürel çalışmalar yapabilmeleri için bir takım çağdaş ve modern imkânlar sunulmuş!

Bunların yanında, bir medeniyetin ayakta kalması, geleceğe taşınması için sanat, tarih ve kültüre ihtiyacı olduğu, bilinci içerisinde çalışmalar yapan Rektör Gönüllü, Adıyaman’ın geçmişteki kültürünü yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak amacı ile valilik ile belediyenin yapacağı önemli çalışmaları üniversite kampüsünde gerçekleştirmiş!

Üniversite kampüsü içerisinde mini bir Adıyaman kurmuş! Nemrut Dağı ve Pirin Antik Kentin maketleri yanında, Keleşin Konağı, su değirmeni, fırın, demirci, terzi dükkânları, çay ocağı, ebru atölyesi, öğrenci butiği, resim atölyesi gibi kayıp olmaya yüz tutmuş bazı değerlerimizi üniversite kampüsüne taşıyarak, Adıyaman’ın tanıtımına önemli bir katkıda bulunmuş!

Benim gözümle bir takım çalışmalar sessiz- sedasız şov yapılmadan mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmiş.

Eksiklikler yok mudur? Tabi ki vardır!

Üniversite de ki yatırımların, eğitim ile bilimsel ve sosyal çalışmalarda ki eksiklikleri de görmek yine bizim işimiz!

Öyle bir göz varsa! Her konuda çalışma gayreti içerisin de olan başta Sayın Rektör M. Talha Gönüllü olmak üzere tüm ekibini eleştiri ve önerilere açık gördüm!

Yorum

  1. Mehmet Uğur Tüy

    8 Haziran 2017 at 12:30

    Bir Adıyamanlı olarak universitedeki değişiklikleri hemen farkedebiliyoruz, Universitede gercekten büyük değişiklikler var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz