Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi
17 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:06
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Reis ve Reisçilik Oynayanlar

Reis ve Reisçilik Oynayanlar

 

Reis, zor ve sıkıntılı günlerinde kendisinin yalnız kaldığını, yalnız bırakıldığını avazının çıktığı kadar bağırarak söyledi.

Reis’e bunu söyleten ise, etrafında sürüyle dolaşan rant devşirici, menfaatçıların ve hainlerin ihanetleri ve iki yüzlülükleriydi. Reis’e sağ gösterip sol vuranlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken, çok büyük bir kısmı ise saflarda yerini korumaya devam ediyor.

O gün yalnızlığını ifade eden Reis’in bu günkü durumu o günkünden daha iyi değildir. Hatta bu gün o günden bin beterdir. Bu bir kehanet değildir.

Çünkü, çevresinde ve toplumda etkili olabilmek, bulundukları konumu koruyabilmek veya daha iyi konumlara gelebilmek için şöyle ya da böyle, bir şekilde Reis’in çevresinde dolaşan ve Reis’çilik oynayan ve Reis’in partisini babalarının çiftliği gibi kullanarak har vurup harman savuran çok fazla sayıda iki yüzlü yalakalar kol geziyor.

Daha önce de yazmıştım. Bu milletin büyük hayallerle umut bağladığı AK parti’de, bünyeyi saran kangrenleşmiş yaraları, ayyuka çıkmış sorunları paylaşacağınız kimse yok. Her kes kulağının üzerine yatıyor. Nasıl olsa Reis işi götürüyor.

Bazı sıkıntı ve sorunları paylaşmak istediğiniz sayın Millet vekilleri, telefonlarınıza cevap vermiyor, mesajlarınızı kale almıyor ve sizinle muhatap olmuyorlar. İl, ilçe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları, hülasa bütün Teşkilatlar burnundan kıl aldırmıyor, sizi muhatap kabul etmiyorlarsa bu iş burada bitmiştir.

Defalarca görüşme talebinde bulunduğunuz halde, bildiğiniz doğruları paylaşmak istediğiniz halde, sizi hesaba almadan, bildikleri yolda yürüyorlarsa, rüzgârın bir gün ters yönden esebileceğini hesaba katmıyorlarsa, Reis’i yalnız bırakmanın hesabını yapıyorlar demektir.

Aylarca randevu talebinde bulunduğunuz halde, size randevu vermeyen, sizinle görüşme lutfunda bulunma zahmetine katlanmayan Milletvekilleri, Başkanlar, parti’nin kurmayları , Reis’i yalnız bırakıyorlar.

AK parti kurulduğu günden beri, yönetimlerde ve farklı teşkilatlarda hep belli aileler ve belli zincirlerin halkaları görev ve yetki sahipleri… Güzel insanları tenzih ederiz ama, Parti’yi yöneten bu güruhun çok büyük bir kısmının Ak parti’ye ihanetleri gün gibi açığa çıktığı halde ve AK parti’yi içeriden kemirdikleri tescillendiği halde, birileri bunu görmüyorsa, görmemezlikten geliyorsa, defalarca söylendiği halde umursanmıyorsa, Reis adım adım yalnızlığa terk ediliyor.

Yönetim kademelerinde görev yapanların kimilerinin amcası kimilerinin dayısı, kimilerinin abisi kimilerinin ablası, kimilerinin eniştesi kimilerinin damadı, kimilerinin teyzesi kimilerinin halası kimilerinin yeğeni kimilerinin kuzeni FETÖ terör örgütüne üye olmaktan veya malum diğer örgütlere üyelikleri tescillendikleri halde, yarın bir gün bu zevatın parti’yi ve Reis’i kendi akraba ve taallukatlarına tercih edeceklerini sanıyor musunuz? Ve Reis’i yalnız bırakmayacaklarına ihtimal verebiliyor musunuz?

Hatırlıyor musunuz, 15 Temmuz akşamı ve sonrasındaki Demokrasi nöbetlerinde Hükümet meydanında siyasilerin ve bürokratların gözlerine sokarcasına en büyük bayrakları sallayanlar, basın ve medyaya her akşam demeç verenler, nutuk çekenler,sosyal medyada paylaşmak üzere aileleriyle, sülaleleriyle birlikte fotoğraf karelerine girmek için zurafa  taklidi yapanlar ya açığa alındılar veya görevlerinden ihraç edildiler. Kamufle olma planlarında şeytana ters pabuç giydirenler, hâla sinsi planlarına devam etmektedirler.

Gerek FETÖ ihanet çetesi ve gerekse  diğer içteki ve dıştaki düşmanlarla iş birliği halinde olanlar, bağ ve bağlantılarını kesmedikleri gibi, onları kollayanlar, evlerinde, işyerlerinde ve gönüllerinde saklayanlar yönetim kadrolarında ve teşkilatlarda arz-ı endam ettikleri halde kamufle olabilenler olduğu sürece, Reis yalnız kalmaya mahkum edilmektedir.

AK parti misyonundan fersah fersah uzak oldukları halde, AK parti’ye oy vermedikleri halde , AK  parti’li olmadıkları halde sadece  AK parti’den geçinerek ,her dönem teşkilatlarda görev alanlar, bütün sülaleleriyle AK parti’nin nimetlerini sonuna kadar tepe tepe kullananlar, rant devşirenler , girdiği kabın rengini alan haydutlar, bukalemun gibi halden hale girerek  Reis’in yalnızlığına zemin hazırlıyorlar.

AK parti saflarında cirit atan sülüklerin ekseriyeti kene gibi AK parti’yi kemirirken, Milletvekili ve Belediye Başkanlığı hesaplarıyla bu çapulcularla beraber kulaç açan A takımı olduğu sürece, Reis bilinçli bir şekilde yalnızlığa terk ediliyor demektir.

Reis, bir taraftan bütün gücüyle piyonları ezmeye, at’ları, fil’leri vezirleri almaya, şah’ı mat etmeye çalışarak kaleyi fethetmeye gayret ederken diğer taraftan bunlar bilinçli bir şekilde teşkilat sahalarına yerleştiriliyorlar ve Reis mücadelede yalnız bırakılıyor. Kafası koparılması gerekenler ne yazık ki Reis’çilik oynuyorlar.

Yönetim tarafından AK parti sandıklarında görevlendirilen görevliler, oy’unu başka partilere veriyorsa ve siz bunu bile bile göz yumuyorsanız Reis’i yalnızlığa terk ediyorsunuz.

Ehliyet ve liyakate, bilgi ve birikime, çevre ve ortam faktörlerine bakılmaksızın, yağcı ve yalaka dalkavuklar iktidar partisinin teşkilatlarında sürekli kadrolu olabiliyorlarsa ve bu parti’yi babalarının çiftliği gibi kullanabiliyorlarsa, Reis’in Reis’ten başka dostu yok demektir.

Geçmişten ders alınmazsa ve tarih yeniden tekerrür ederse, AK parti Anap’ın akıbetine düşerse, bu gün Reis’çilik oynayanlar, Reis’i yalnız bırakmanın vebalini ödeyemezler.

Dost acı söyler, ama gerçekleri söyler. Bu mantık, bu kafa  ve bu düşünce devam ederse,- ki böyle geldi böyle gideceğe benziyor-,  AK parti’yi zor günler bekliyor. Bunun vebalini kimse ödeyemez.  O zaman Reis’i yalnız bırakanlar her halde kına yakar, zil takıp oynarlar. Ama bütün masum ve mazlum ümmetin vebali altında iki büklüm sürünürler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz