Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe
25 Temmuz 2017 Salı, 08:45
Necati Atar
Necati Atar emrekilavuz.cae@gmail.com Tüm Yazılar

RABBİM SİZİ ADALETİNİZLE YARGILASIN

RABBİM SİZİ ADALETİNİZLE YARGILASIN

Üç yıl öncesine kadar AK Partili olup da cemaatçi olmayan hiçbir milletvekili, üst düzey bürokrat, yazar, gazeteci, memur, sendika ya da dernek başkanı yoktur.

Ne demek istediğimi tam olarak anlayabilmeniz için en basitinden Ergenekon ve Balyoz davaları süresince yukarıda sayılanların nasıl bir tutum sergilediklerine bakın yeter.

Tabii ki bunlara Cumhurbaşkanı başbakan ve bakanlar da dahil.

15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte devlette Feto temizliği adı altında yapılan temizlik, aynı zamanda AK Partililerin de devletten temizlenmesi anlamına geliyor. Her cemaatçi her seçimde ölüleri mezardan çıkarıp AK Parti için oy kullandıracak kadar AK Partiliydi çünkü.

Ak partililer sadece Feto operasyonu adı altında değil daha önceki dönemlerde de çeşitli bahanelerle bir şekilde temizlendiler.

Kimi Abdullah Gül ekibinden kimi Ahmet Davutoğlu ekibinden kimi listeye giremeyen milletvekilleri ekibinden denilerek tasfiye edildiler. Üst düzey bürokratlar, il ve ilçe başkanları düzeyinde yapılan tasfiyeleri de unutmayalım..

15 Temmuz darbe girişiminden sonra bile atanan hakim ve savcıların, emniyet müdürleri ve valilerin akibetini araştırın yeter.

Milli Eğitim bakanlarının akibetini araştırmaya bile gerek yok. Okul müdürleri deseniz onu eğitim camiasının içerisinde olanlar herkesten daha iyi biliyor zaten.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz; 15 yıl gibi uzun bir süre tek başına iktidar olup bir türlü kadrolaşamayan tek parti Ak partidir.

Üstelik kadrolaşma adına geçerli hiçbir hak hukuk yasa tanımayarak.

15 yıl boyunca bunca kendi yavrularını yiyip hala tek başına iktidarda olmalarının nedeni 15 yıldır hiç iktidar olmamış gibi suçu başkalarına yükleme konusunda gösterdikleri maharettedir.

Toplumun büyük bir kesimi dış politikadan güvenliğe, sağlıktan eğitime, ekonomiden tarıma kadar yaşanan her olumsuzlukta hala muhalefeti sorumlu tuttuğunu unutmayalım.

15 yıldır kendisi yeni iktidara gelmiş gibi kadrolarını tasfiye etmekle uğraşan bir iktidarın darbenin siyasi ayağı çıksa bile bu ayağı kendi içinden çıkarmayacağı kendi içinden böyle bir ayak çıksa bile henüz yapılmamış bir duaya önceden âmin demeye hazır bir toplumda bunu muhalefete mal edeceği aşikârdır.

15 yıldır kendi kadrosunu kurma adına kadrosunu tasfiye eden AK Parti’nin yaptıklarından anlaşılması gereken şudur; her şeye sahip olmak isteyen hiçbir şeye sahip olamazmış.

Esas mesele devlete hizmet edecek onurlu insanlar yerine, lidere biat edecek köle ruhlu insanlara devletin teslim edilmesidir.

Liyakat ve biat arasında tercih biattan yapıldığı sürece biat edenlerin çıkarları tehlikeye girdiği zaman asi olacakları ya da kendilerine daha fazla  bahşiş verecek olanlara itaat edecekleri aşikârdır.

Bu ülkenin helal süt emmiş insanları onca bilgi ve birikimleriyle atıl durumda beklesin, ciğeri beş para etmez insanlar sırf “kart hamili yakinimdir” referansına sahip oldukları için devletin üst düzey kademelerinde çöreklensin!

Adalet dediğiniz buysa eğer alın yazınıza yazılsın ve Rabbim sizi bu adaletle yargılasın.

İster dua olarak algılayın ister beddua olarak…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: