Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı
23 Mayıs 2017 Salı, 09:23
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin mahmuttekin02@hotmail.com Tüm Yazılar

Neden olmasın

Haydi Buyurun…

Neden olmasın

 

Adıyaman’ın gelişmişliğine politik gözle bakmayıp objektif bakmaya çalışırsak; Ak Partinin 15 yıllık iktidarı döneminde bazı Ak Partililerin de katıldığı gibi, birçok kesimde bu dönemde Adıyaman’ın layık olduğu hizmeti alamadığı, birçok ilin de gerisinde kaldığı gerçeğini kabullenmektedir.

Siyasilerimizin, ”Adıyaman’a çağ atlattık”  “ Adıyaman Güneydoğunun cazibe merkezi olacak” gibi söylemleriyle bu kentin gerçeklerinin örtüşmediği de açık ve nettir!

Bu memleketin geleceği için, vizyonumuzu, misyonumuzu yeniden gözden geçirip büyük oynama zamanını kaçırmamamız, gerektiğini onlarca defa belirtmeye çalıştık ama nafile!

Siyasilerimiz, kara tren –ak tren, çağ atladık… Diye… Diye…15 yıldır bu memleketin ömrünü yediler!

Yapmayın etmeyin, ortada bir takım imkânlar varken kullanamıyoruz, hizmete dönük projeler geliştirmeyip bu memleketin geleceğini çalıyorsunuz dedik. O da nafile!

Adıyaman’ı nasıl inşa ederiz… Bu kenti, valisi olan bir kasaba görünümünden nasıl geleceğe hazırlarız… Ortak Akıl-Ortak Akıl dedik… Yine diyoruz… Buda nafile!

Bakın komşumuz Gaziantep, 50 bin konutluk yeni bir uydu kent oluşturuyor, biz bunun neresindeyiz diyerek, yazdık- çizdik onlar bize hep kara tren-ak tren nutukları dinlettiler! “Adıyaman’a çağ atlattık” dediler!

Şehir içi trafik dedik… Çelikhan, Gerger, Sincik yolu, alt geçit, üst geçit, battı-çıktı dedik… Onlar bizim gözümüzün içine baka baka, İstanbul’a boğaz köprüsü, tüp geçit, metro, hava alanı, Çanakkale boğazına köprü yaptık diyerek, hiçte önceliği olmayan Nissibi köprüsünü sürekli gözümüzün içine soktular!

Bakın bu kentte trafik allak-bullak, günden güne çekilmez hal alıyor! Komşu ilimiz Şanlıurfa, bir dönem içerisinde 5 bin araçlık kapalı oto park yaptı. Biz bunun neresindeyiz dedik…  Yine nafile!

İşte! Buyurun yine diyoruz:

Başta ilin en yetkili makamında oturan sayın vali olmak üzere, belediye başkanına sesleniyoruz! Parti içerisinde geldiği mevki ve konumu ile her zaman benimde övünüp her platform da savunduğum, iftihar ettiğimiz TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve onun işareti ile oturup-kalkan, istediği zaman boş kâğıda imza attıkları dilden-dile dolaşan milletvekillerine sesleniyoruz!

Başta Adıyaman Üniversitesinin kuruluş aşamasında ki, kamuoyu oluşturulmasında öncülük eden, bazı yanlışları yanında bu memleket için yüzlerce doğrusu olan değerli basınımıza, onların kıymetli köşe yazarlarına ve gazeteciler cemiyetlerine sesleniyorum!

Şehir içi trafiği çekilmez bir hal alan, çevre yolu, kapalı park alanı, üst geçidi-alt geçidi olmayan, günde onlarca 60-70 tonluk tırların şehir merkezinde cirit attığı bu kentte, HAFİF RAYLI SİSTEM veya METROBÜS layık değil mi?

Bakın yine buradan başta ilin valisine, belediye başkanına, Sayın Ahmet Aydın ve tüm siyasilere sesleniyorum!

Malatya, Diyarbakır, Mersin, Isparta, Denizli bu konuda proje veya inşaat aşamasında!

Ak Partiye en yüksek oy veren iller arasında ki, bu kent böyle projelerin neresin de?

Unutmayalım Adıyaman, “ırgat kent” Adıyaman,” İş Yapmak ve Yaşana bilinir iller” sıralamasın da 70’inci sırada!

Yani, öyle çağ-falan atlamış değil!

Başta vali olmak üzere belediye başkanına sormak istiyorum!

Bu kent, konforlu, rahat, güvenilir, hızlı ulaşım ve taşıma kapasitesi yüksek, şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak RAYLI SİSTEM veya METROBÜS hizmetine layık değil mi?

İşte Adıyaman… Orda Ankara…

Halkın adamı-Halkın valiliği, bu tür projelerden geçer!

Gazete manşetlerinden geçmez!

 

BİR NOT:

Belediye başkanımız Sayın Av. Hüsrev Kutlu,

Bir televizyon programında Adıyaman’a “TELEFERİK”

Müjdesi vermiş! Kendisini yürekten kutluyorum!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz