Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar
06 Mayıs 2015 Çarşamba, 09:35
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Müslümanların Kuşatılması

Müslümanların Kuşatılması

 

Tarih boyunca mezhepler ve ırklar üzerine kafa yoranlar, fikir yürütenler çok olmuş, çok münakaşalar yapılmış ama bu gün hepsi bitmiş, hepsi gelip günah bataklığına saplanmış. Çünkü Müslümanların pek çoğu günah bataklığında bütünleşmiş…

Artık hak mezhep, batıl mezhep tartışmaları sıradan kalıp, hak mezheplerin bir sürü mensupları yabancı ideolojilerde yerini alıp sapıklığa düşmüşlerdir.

İslam coğrafyasında mezellet yuvalarını çalıştıran, buraları dolduran hak mezhep mensupları değil mi?

Hal böyle olunca diyebiliriz ki, müsbet ve menfi mezheplerin pek çoğu sapıklıkta, hıyanette ve gaflette bütünleşmiştir. Öyle bir hal almış ki işlenmeyecek günah yoktur. Bütün dünyada her günah artık resmiyet kazanmış, teşvik edilir duruma gelmiş.

Bir kısım Hristyanlar hatta ateistler bile içki, kumar gibi günahların zararını anlayıp, bunlardan kaçarken, halen Müslümanların günaha koşması mantıkla, akılla bağdaşmaz.

Sünni olsun alevi olsun, herkesin günah bataklığından kaçınması gerekir. Irklarda da durum aynıdır. İslam’ı yaşamayan bir ırkın üstünlüğü düşünülemez. İslam’dan ayrılan her ırk, her mezhep mensubu üstünlüğü kaybeder.

Bugün Ermenilerle, Avrupa sosyalistleriyle, kapitalistleriyle  işbirliği olan ne kadar  Müslüman var. Bunlar, inançları yakılmış kimselerdir. Bunlar dinî eğitim ve öğretimden mahrum bırakılmış Müslümanlardır. Yani Türkiye, baş belası olacak insanları kendisi yetiştirmiş, onlar da yabancı ideolojilerin mensubu olmuştur.

Hangi ırktan olursak olalım, islâmla bütünleşmeliyiz. Çünkü bütün dünya, Müslümanları günah deryasında boğmaya çalışıyor. Şimdi en büyük,  en korkunç düşman günahtır. Günah işleyen Müslüman su alan gemiye benzemektedir. Su alan gemi kendisi battığı için, başkasını kurtarması mümkün değildir. Su alan gemilerden donanma olmadığından, düşman bize hep galip gelmektedir.

Müslümanların tek başına bir millet olduğu Yüce Yaratıcı’nın beyanıyla ve Nebevi Hadislerle sabittir. Müslüman olmayanlar, yani inanmayanlar ise bir başka millettir. Bu iki millet arasında Tarihin bütün dönemlerinde kıyasıya mücadele olmuştur. Bu mücadele, savaş şeklinde, insanlık tarihi boyunca devam etmiş, şimdi politik, ekonomik, kültürel savaşlara dönüşmüştür.

İsraf gibi bazı günahlar, günah olmaktan çıkmış, övünme sebebi haline gelmiş. İsrafın getirip götürdüğü maddi ve manevi zararları düşünürsek, günah bataklığının nereye sürüklediği daha iyi anlaşılır.

Kendi inanç dünyalarından sıyrılıp, zevklerine tabi olan Müslümanlar çoktur. Zevk ve menfaat pek çok Müslümanı İslam düşmanlarına hizmetçi yapmıştır.

Kapitalistle ve sosyalistler bütün ümitlerini günahkâr Müslümanlara bağlamış görünüyor. Basın-Yayından, modadan, eğitime kadar çevremize bir göz attığımızda, bilinçli Müslümanın çepeçevre kuşatıldığını göreceğiz. Şuurlu Müslüman böyle kuşatılırsa, İslâm düşmanlarına zaten iş kalmaz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz