Köşe Yazıları

Müjdenin üst üste geldiği zaman

Müjdenin üst üste geldiği zaman

Doğrusunu söylemek gerekirse ilk kez bir bakan, Adıyaman’a yaptığı ziyarette çantası dolu dolu geldi ve müjdeleri sıralayıp gitti.

Önceki gün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı sayın Ahmet Arslan’ın Adıyaman’a hızlı tren müjdesi verdi. Sadece bu değildi müjdesi…

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi ve tören alanında müjdeleri bir biri ardına sıraladı.

Bunlardan öne çıkan birkaç tane var.

Manşetimizde hızlı tren var.

Sürmanşetimizde, TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın’ın bu ziyareti ve ziyarette verilen müjdeleri değerlendirmesi var. Yine sürmanşetimizde Bakan sayın Ahmet Arslan’ın Adıyaman Belediyesini ziyaretinde, Belediye Başkanı sayın Fehmi Hüsrev Kutlu’ya verdiği müjdeler var.

Adıyaman, kara trene hasret yaşarken, hızlı tren müjdesi ilaç gibi geldi. Bakanın verdiği tarih, çok uzak bir tarih gibi gelmiyor.

Atatürk Bulvarında trafiği rahatlatacak battı-çıktı “(alt geçit) müjdesi de bakanın önemli müjdeleri arasında yer alıyor.

Adıyaman Karayolları 97’inci Şube Şefliğinin yerinin belediyeye devredilerek yeşil alan yapılacak olması da çok önemli ama bu, aynı zamanda öğretmenlerin merakla beklediği Öğretmenevinin gecikmesi de demek.

Çevre yoluyla ilgili önemli bir değişim de söz konusu olacak.

Belki de Adıyaman, bu müjdeler hayata geçerse, Karayollarından alamadığını bu defa almış olacak.

En üzücü haberimiz ise manşet altında. Beşpınar Vadisinin yapılmasından sonra kendi haline terk edilen Abuzer Gaffari türbesinin hali içler acısı, bir bakan yok mu?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu