Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı
27 Mayıs 2016 Cuma, 09:11
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Kurumlar keyfi yönetilmez…

Editör’den

Kurumlar keyfi yönetilmez…

 

Hiçbir kurumun keyfi yönetilmemesi için, her kurumun uymak zorunda olduğu kanunlar ve yönetmenlikler var ama iş Adıyaman’a geldiğinde, keyfine göre kurum yönetenlere rastlıyoruz.

Bunun en çarpıcı ve hiç değişmeyen örneği Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğü’dür. Böyle değilse bile bu görüntüyü değiştirmek için, böyle bir şey olmadığına Adıyamanlıyı ikna etmek için attıkları tek adım yok.

Bugünkü gazetemizde manşetimize de konu ettiğimiz haberin örneğinde olduğu gibi, Adıyaman’a yapılacak her çalışmasında “en sona kalan il” olduğumuzu artık Adıyaman’da yaşayan herkes biliyor.

Her koordinasyon kurulu toplantısında tepki çeken kurum, Karayolları oluyor ama tepkileri dindirmek için bir tek makul ve mantıklı cevap verilemiyor.

İşin daha da ilginci, Karayolları Bölge Müdürleri değişse de, Adıyaman’a bakış değişmiyor ve Adıyaman’da siyaset yapanlar da, Adıyaman’ın bağlı bulunduğu bölgeyi değiştirmek için bir çaba içine girmiyor.

Ve böylece herkes Karayollarının duble ve otoban hizmetiyle yaşamını iyileştirirken, biz hükümetin bizzat müdahil olduğu ve Türkiye’nin 3. büyük köprüsünün yolsuzluğunu dilimize dolar dururuz. Siverek ise güzel yolunu, daha da güzelleştirir. Hem de Karayolları tarafından ama Elazığ olmayanından…

Adıyamanlı siyasetçi ve bürokratlar, çabalarının meyvesini almak istiyorlarsa “Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğünde yerleşik olduğu tahmin edilen anlayışı değiştirmeye” uğraşsınlar…

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz