Köşe Yazıları

Küfe Kitap Kafe’de Necati Atar ile Kitap Tadında…

Son yazılarımda  sıklıkla kullanmış olduğum bir cümle var “Şehre katma değer katmak” diye. İlimiz Adıyaman’da tek düze devam eden yaşamın az da olsa sanatla, edebiyatla yolların kesişmesi adına kamu olsun, özel sektör olsun, yurttaş olsun tüm kesimlere bir çağrı niyetiyle kurulmuş bir cümledir “şehre katma değer katmak”.

Şehre katma değer katmak adına elini taşın altına koyan girişimci Tansu Şahin “Küfe Kitap Kafe” diye bir mekan tasarlamış. Amacı Adıyamanlı kitap severlere bir durak olmak.

Altınsehir’de bulunan mekan tüm Adıyamanlılara bir kahve içimi kadar yakın,  kitapseverler içinse yanı başlarında bir mekan.

Mekanın canlılığından  bir kadının düş yolculuğunun yansımalarından şekil bulduğunu görmemek mümkün değil.

Misafirlerinin kendilerini özel hissetmesi ve sevdikleri ile hoşça vakit geçirmesi  için tasarlanan mekan Adıyamanlıları çay ve  kahve içmeye, edebiyat ve sanat üzerine sohbete çağırıyor.

 

Kitapseverlerin durağı olmak isteyen “Küfe Kitap Kafe” 2 Ekim Pazar günü yazar Necati Atar ile okuyucularını buluşturmak için söyleşi ve imza günü düzenledi.

Düşümde Portakal Bahçeleri, Bu Şehir Yabancıdır Senin Susuşlarına ve Budapeşte Sözleşmesi kitapları ile yazım dünyasına değerli katkılarını sunan Necati Atar moderatör Naime Sultan Turgay’ın sorduğu sorularla katılımcılara yazım yolculuğunu ve kitaplarını anlatma fırsatı buldu.

Bir yazarı ağırlamak ve yazar ile birlikte okucularına, kitapseverlere ev sahipliği yapmak belli bir ön hazırlık gerektiriyor. Çünkü siz bir nevi sanata ve edebiyata ev sahipliği yapmış oluyorsunuz. Edebiyat ve sanatseverlerin karşısına onlara yaraşır bir şekilde çıkmanız gerekiyor.

Küfe Kitap Kafe söyleşi ve imza gününe en iyi şekilde hazırlanmıştı. Ev sahipliği için kendilerine teşekkürü bir okuyucu olarak borç biliyorum.

Adıyamanlı kitapseverlerin sahiplenmesi ile daha da çok yazar okuyucu buluşmasına ev sahipliği yapacak olan Küfe Kitap Kafe’ye bu yolculuğunda başarılar diliyorum.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu