Köşe Yazıları

Kazalar dinmek bilmiyor

Editör’den…

 

Kazalar dinmek bilmiyor

 

Trafik kazaları sadece Adıyaman’ın veya sadece ülkemizin değil, genelde dünyanın başa çıkamadığı sorunlardan birisi ama tedbiri alan ülkelerde kaza sayısı minimize edilebiliyor.

Kazaların çoğunluğu kullanıcı hatasından. Hal böyle olunca sürücü dışında kalan hataları irdelemek, kazaları önlemede görevli olanlara düşüyor ama bizzat sürücü hatasını, sürücünün kendisi düzeltecek.

Gazetemizin bugünkü sayısında da trafik kazaları ağırlıkta. Hem birinci sayfamızda hem de üçüncü sayfamızda trafik kazası haberleri var, acılar var, kaybolup giden hayatlar, canın yongası sayılan malın heba olması var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ilimizde yaptığı toplu açılış ve mitingin yankıları sürüyor. Bugün de açılan o tesislerle ilgili haberler, mitinge katılanlara teşekkür var.

Manşetimizde HDP Milletvekili Behçet Yıldırım’ın Ankara’ya gitmek isterken, Adıyaman Havalimanında gözaltına alınması ve sonrasında “tutuksuz” yargılanma kararıyla ilgili haber var.

Zehir tacirleriyle ilgili habersiz günümüz geçmez oldu. Jandarma zehir tacirlerine göz açtırmıyor, çocuklarımızı zehirleyen, yarınımızı çalanlara müsamaha edilmemesi gerekir.

Adıyaman’da da dağıtımı süren çipli kimlik kartlarıyla ilgili istatiki bir haberimiz var. Bugüne kadar 2 milyon kişinin kimliği çipli oldu.

Ezan sesiyle ilgili olumlu-olumsuz tartışılacak bir haberimiz var; bundan böyle ezan sesi 80 desibeli geçmeyecek…

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu