Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba
05 Ocak 2017 Perşembe, 07:55
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Kanserde hep bir umut

Editör’den…

 

Kanserde hep bir umut

 

Gerçek bir tedavisinin olup olmadığı hep tartışılan hastalıkların en acımasızı kanserdir. Pahalı tedavisiyle büyük bir sektör olan bu alanın hep tartışmalı olması da, kansere karşı “erken teşhis” dışında bir umut bırakılmamasıdır.

Zaman zaman başarılı hekimlerimiz, bilim adamlarımız ve konuyla ilgili çalışma yürütenlerin umut vadeden çabalarına tanıklık ediyor, sonrasında bir çalışma veya sonuca giden önemli adım göremiyoruz.

Kanserde hep bir umutla yaşamak, kanser hastalarının kaderi olmamalı.

Kesin çizgilerle “erken teşhis” dışında bir yolunun da olduğunu artık görmeliyiz…

Bir umudumuz daha doğdu…

Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Süleyman Akocak, kolon kanseri ve meme kanseri üzerine büyük oranda yok eden etkin madde türevlerini elde ettiklerini söyledi.

Sayın Akocak’ın çabaları nereye kadar gider, hastalığı önlemek için ne kadar umut olur, şimdilik bilinmez ama bilinen bu sektörün, en az kanser hastalığı kadar acımasız olduğudur.

Gazetemizin manşetinde, Adıyaman’dan doğan bu umut var, dileriz bu umut gerçeğe dönüşür, şifa bekleyen insanlarımızın yüzü güler…

Adıyaman belediyesinden hasta ve yaşlılara evde saç sakal tıraşı, çok güzel bir jest olarak birinci sayfamızdaki yerini aldı.

Adıyaman ürünlerini, en başta Adıyamanlıların tüketmesi beklenen bir şey ama bu her zaman gerçeğe dönüşmüyor.

Adıyaman’ın yöresel ürünlerini hasta ziyaretlerinde, özel günlerde, hediyeleşmede kullanmak, ikramlarda sunmak, Şire Pazarını hareketlendirmekle kalmaz, ürünlerimizin satışını da, çiftçilerimizin gayretini de arttırmaya neden olur.

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz