12 Haziran 2017 Pazartesi, 07:02
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin mahmuttekin02@hotmail.com Tüm Yazılar

Bu İş Biraz Zor Sayın Müdürüm!

Bu İş Biraz Zor Sayın Müdürüm!

Emniyet Müdürü Metin Alper ilimizde göreve başlayalı yaklaşık 8 ay olmuş.

Sayın Müdür göreve başlar- başlamaz, Adıyaman’ın kanayan yaralarından 2 sorunu kotlarken ortaya “TT” çıkmış! T’ler den biri tefecilik, bir diğer T’ de Adıyaman’ın trafik sorunu!

Gerçekten Adıyaman’ın birçok sorunu yanında zamanında alınmayan tedbirler nedeniyle, bu “TT” ler sorunu büyüdükçe büyümüş!

Azimli ve kararlı bir şekilde göreve başlayan, Emniyet Müdürü Metin Alper’in “Hiç merak etmeyin bu iki T’yi çözeceğim” diye kolları sıvaması vatandaşta heyecan ve memnuniyet uyandırdı!

Sayın Alper’in, öz geçmişine baktığımızda, bulunduğu görevlerde başarılı çalışmalar yapmış! Genç ve dinamik! Halkla ilişkileri iyi! Ekibini canlı ve diri tutmaya çalışıyor! Büyük yaralar almış teşkilatı halkla bütünleştirme gayreti içerisinde!

En büyük desteği ilin valisi Sayın Abdullah Erin’den alırken;

Sayın Valinin,” Sana tam destek bitirelim şu tefe-tüfe işini” demesiyle yapılan bir takım çalışmalar sonucu ortaya çıkan tablo sevindirici!

Tefe-tüfe de başarı oranı ne…  Ne kadar derinliğe inildi… Esas büyük babalara kavuşuldu mu? Yoksa aracılar mı toparlandı? Biz bilemiyoruz! Mutlaka daha derinliklere inilmesi için çalışmalar devam ediyordur!

Bu konuda başta Sayın Vali olmak üzere tüm emniyet teşkilatını, böyle bir önemli yaraya parmak bastıkları için kutlar, çalışmalarının devamını dilerken, gelelim ikinci T’ ye! Yani ilin çözüm bekleyen trafik sorununa;

Sayın Emniyet Müdürünün, tefe-tüfe de ki başarısını kotladığı bu ikinci’ T’ de göstereceğini, yani Adıyaman’ın trafik sorununu çözeceğim demesi bana biraz büyük laf gibi geldi!

İyi niyetinden, cesur ve kararlı adımlar atmasından, kendine olan güveninden hiç şüphemiz yok!

Ancak; herkes tarafından bilinen tabloya bakılınca, heyecan ve hevesini kırmak amacı ile söylemiyorum, bu iş bana göre çok zor Sayın Müdürüm!

Geçekler ortada, siyasilerimizin ve bir takım kuruluşların, zamanında düşünüp almadıkları önlemler neticesin de Adıyaman şehir içi trafiği Arapsaçına dönmüş, kısacası allak-bullak! Sıkıştıkça-sıkıştırılmış! Park metre mi-Parko metre mi? Belasını sarmışlar bu memleketin başına, paranı ver düdüğünü çal! Trafiği tehlikeye düşürecek en kritik yerde park edeceğin kadar et!

Düşünün ki Sayın Müdürüm, şu memlekette Trafik Şube Müdürlüğü olan belediyenin bu konularla ilgili bir denet mi yok! Kaldırımları bırak caddeler işkâl altında! 60-70 Tonluk mermer yüklü tırlar şehrin ana bulvarında cirit atıyor! Günlerce işine gelen yerlerde park ediyor, önlem alan yok! Şehrin doğru-dürüst çeşitli yollara bağlantısı olan çevre yolu yok! Araç sayısı günden güne bu kadar çoğalırken, daha bu memlekette 15 yıl içerisin de kapalı oto park adına bir çivi çakılmamış!

Sinyalizasyon lambaları nasıl çalışır, yayalar ne zaman geçecek, sıra kim de, her an tehlikeye davetiye çıkarır, sorumluluk kim de, karayollarında mı? Belediyede mi bilen yok!  İlin geleceği için ileriye dönük, üst geçit- alt geçit- battı-çıktı, Hafif Raylı Sistem veya Metrobüs projesi yok! Öğrenci servisleri, dolmuşlar bir hoş! Kavşaklar-kavşak değil! Köşe başları ve özürlü geçitleri işkâl altında denetim yok! Egzoz sesleri geçenin sessizliğini bombardımana tutuyor, tepki yok alınan önlemler yetersiz kalıyor!

Hocaömer ve benzeri yerler, belli saatlerde neden araç trafiğine kapatılmaz bilen yok! Haftanın her günü, cadde ortalarına kurulan semt pazarları ile ilgili doğru-dürüst bir çalışma var mı? Yok mu?  Bilen yok! Emniyet Müdürlüğü önünden Malatya yoluna sağlanan trafik akışı neden yeniden gözden geçirilmez onu da bilen yok!

İşte! Sayın Müdürüm manzara bu! O nedenle, bu iş bana çok zor gibi geliyor! Hem de çok… Çok zor!

Ancak, tüm olumsuzluklara rağmen size yine de kolay gelsin diyelim!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz