31 Mayıs 2016 Salı, 09:02
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

İmam Hatipli Gençlerin Başarısı

Editör’den…

İmam Hatipli Gençlerin Başarısı

 

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu, Ankara Kızılcahamam’da yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Müdürlüğü, Akademi Lisan İlmî Araştırmalar Derneği danışmanlığı ve MİHVAK işbirliği ile gerçekleştirdiği yarışmalarda “Adıyaman” adının yankılanması, Arapça Şarkı yarışmasının finalinde gerçekleşti.

Eğitimi, sadece ders kitaplarının arasında aramayan, hayatın her alanında başarıya odaklanan başarılı idarecilerin ve eğitimcilerin sayesinde, öğrenciler kabiliyeti olan alanda, kendilerinden beklenen başarıyı yakalayabildiler.

Bu nedenle başta öğrenciler olmak üzere, okul idareci ve öğretmenlerini kutlamak gerekiyor.

Adıyaman’ın her alanda tanıtılması, susadığımız başarıların yakalanması ve daha çok hak ettiğimiz yere gelmemiz, kuşkusuz bu tür destek ve başarılardan geçiyor.

25 bin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencisinin katılımıyla il ve bölge finalleri gerçekleştirilen 7. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının Türkiye finallerinde, elde edilen başarı küçümsenmeyecek kadar önemlidir.

En önemlisi ise bu başarıyı, İmam Hatipli gençlerin elde etmiş olmasıdır.

***

İkinci başarı ise bir süredir yaptıkları çalışmalarla göz dolduran Askon’lu gençlerin elde ettiği başarı oldu.

Nihayetinde bir sivil toplum kuruluşunun gençlerden oluşan birimi olan Askonlu Gençler, kendilerini ve başarılarını ispatlamak için çabalarının karşılığını alarak “en iyi şube” ödülüne layık görüldüler.

Bu iki güzel haber, umudumuzun yeşermesine neden oldu, tebrik ediyoruz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz