Köşe Yazıları

İki önemli hafta

Editör’den…

 

İki önemli hafta

 

Türkiye’de bazı şeylerin farkındalığını arttırma amacıyla çok sayıda önemli gün ve haftalar kutlanıyor. Öyle ki, bazen aynı güne çok sayıda önemli gün sığdırılıyor, aynı haftada çok çeşitli etkinliklere şahitlik ediyoruz.

Bu hafta da öyle…

Birincisi Dünya Çocuk Hakları Günü, 20 Kasım’da kutlandı.

Hem de çocukların istismar edildiği, ucuz işçi olarak kullanıldığı, emeklerinin sömürüldüğü, haklarının elinden alındığı bir zamanda. Dünyanın birçok yerinde açlıkla, savaşla, susuzlukla baş başa kalan çocukların haklarının olduğunu söylesen, duyan olmaz.

Dünyada en çok istismar edilenin çocuklar olduğu düşünüldüğünde, haklarını elde etmek, onları olması gerektiği yere koymak, en başta biz büyüklere düşüyor. Çünkü çocuk, aynı zamanda bizlerin geleceğe taşıyacağı en önemli mirasıdır.

İkincisi ise hiç önem vermediğimiz ve bu nedenle de ilerleyen yaşlarda sıkıntısını çektiğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Haftası…

Diş fırçalamanın yük sayıldığı bir çevrede yetiştik, yetişmeye de devam ediyoruz.

Ancak, Adıyaman Sağlık Müdürü Sayın Dr.Mehmet Emin Taş’ın da dediği gibi, birçok hastalığın kaynağı ağız sağlığıdır.

Hafta nedeniyle tüm diş hekimlerimizi kutlar, bizden sonraki nesillerin daha sağlıklı ve daha duyarlı olmalarını dileriz.

Gazetemizin manşetinde akaryakıtçıların “tek fiyat” uygulamasına tepki var. Aslında hiç kimse akaryakıtçıların tek fiyat uygulamasına tepki göstermiyor, fiyatı azami tutup, asgariye tepeden bakmalarına içerleniyor.

Umarız fahiş fiyat uygulaması, tüketicilerin bilinciyle aşılır…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu