Köşe Yazıları

İHANET ŞEBEKELERİ

İHANET ŞEBEKELERİ

Yavuz Sultan Selim Osmanlı padişahlarının basiretlilerindendir. Ferasetli, basiretli ve maarif ehlidir. Hain insanları hiç sevmez, ihanet edenleri affetmezdi. Bir gün kılık kıyafetini değiştirerek çarşı Pazar dolaşırken bir de Kuşlar Çarşı’sını gezmiş.

Kuşlar çarşı’sını mesken edinen avcılar, avladıkları kuşları, tuzakçılar da yakaladıkları maharetli, eğitimli, güzelim kuşları satıyorlarken, bir ara  padişahın gözü kekliklere ilişir. Bir grup  kekliğin üzerindeki etikette “Tane işi satış fiyatı 1 altın” yazmaktadır.

Hemen yanı başlarında asılı, adeta altın kafes içinde bir keklik daha var ki, fiyatı 300 altındır.Padişahın gözü 300 altınlık kekliğe takılınca hayretler içinde kalır. Merak içinde sorar satıcıya:

Hayırdır, yahu bunun diğerinden ne farkı var ki, bunların tanesi 1 altın, bu 300 altın?” Satıcı cevaben der ki:

“ Şaşırmakta haklısınız efendim.Bu keklik özel eğitimli. Çok güzel ötüyor, ötmek bir yana, bunun ötüşünü duyan ne kadar keklik varsa hepsi onun etrafına toplanıyor. Tabii bu arada avcılar da o etrafa doluşan keklikleri daha rahat avlıyorlar.”

Bunun üzerine padişah daha fazla sözü uzatmadan, “satın alıyorum” der ve “al sana 500 altın…”

Kekliğin parasını veren padişah, her kese ibret olsun diye de hemen oracıkta kekliğin kafasını keser.

Keklik satıcısı çok şaşırır, “ne yaptınız, en maharetli kekliğin kafasını koparttınız, yazık değil mi? Diye sorar.

İşte o zaman padişah şöyle gürler: “ Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er ya da geç budur”

       Bizim memlekette de avcılar, tuzakçılar haddinden fazla çoğaldı. Sonu hayırlı olur inşallah ama, basiretli devlet adamlarına büyük ihtiyacımız var. Birileri bu milletin başına sürekli gaileler açmak üzere tuzak üstüne tuzak kurmaya çalışırken, birileri de kendi soyuna ihanet etmekte adeta yarışıyorlar.

Bazıları çok güzel ötüyor. Prpaganda yapmakta çok marifetli gözüküyorlar. Adamlar hem nalına hem de mıhına vurmakta oldukça marifetliler. Birileri içeriden diğerleri dışarıdan el ele omuz omuza verirken içimizdeki hainler de barışı, huzuru, kardeşliği kaybetmemiz için her yolu denemeyi mübah görüyorlar.

Bakınız aynı Yaratıcı’ya inanıyor ve tapıyoruz. Aynı inancı paylaşıyoruz. Aynı mabede yöneliyoruz. Aynı peygambere inanıyoruz. Aynı memlekette aynı kasabada, aynı köyde, aynı mahallede yaşıyoruz. Aynı örf ve adetleri yaşıyoruz.Ama bazı hainler bu birlikteliklerimizi bozmaya beraberliğimizi param parça etmenin çabası içindedirler.

Bütün şer güçler ittifak halinde. Aslında birbirlerinin kanını içmeye doymayan bu sun’i dostlar dışarıdaki uzantılarının da oyununa geldiklerinin farkında olmadan yüzyıllardır bir ve beraber bu topraklarda yaşayan, havasını teneffüs eden insanlarımızı birbirlerine kırdırmaya çalışmanın gafleti içindedirler. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin Allah’ım!..

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı