Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe
04 Ekim 2016 Salı, 08:40
Mehmet Özçelik
Mehmet Özçelik mozcelik02@hotmail.com Tüm Yazılar

HERKES ŞAHIN PEŞİNDE -1-

HERKES ŞAHIN PEŞİNDE -1-

İç ve dışta herkes şahı mat etmek peşinde.

Bu amaçla her yol denenmektedir.

Son yol darbede dahil…

Bu millete darbe vuranlar, bu milletin kanını taşımamaktadırlar.

-Ermeni kökenli olduklarını anladıklarını belirten Dersimli 10 kişi, toplu vaftiz töreni ile Hıristiyanlığa geçti.

Aslında ağırda olsa, geç bile kalmışsınız!

Gizli kalıp münafıklık yapmaktansa, açık olup inancını yaşamak daha uygundur.

Bu durum da Türkiye-de az ve azımsanacak değildir.

Türkiye-nin en büyük problemlerinden birside şudur ki; Müslüman göründüğü halde, münafıklık, Hristiyanlık ve de Yahudilik yapılmasıdır.

-Darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan MİT Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezi’nde görevli Yarbay A.K. ifadesinde bir cemaat abisinin kendisine “Gülen YAŞ toplantısı yapılmasını istemiyor, 3 bin subayın ihraç edilmesini engellemek için darbe istiyor” dediğini anlattı.

Temmuz 2014’te MİT’te konuşlu Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezi’nde görevlendirildim. Temmuz 2016’ya kadar da burada görev yaptım. 15 Temmuz olaylarından yaklaşık 1 hafta önce, (…) isimli bir yarbay, beni arayıp görüşmek istediğini söyledi. Tandoğan’da buluştuk. Bir binaya girdik, içeride 35 yaşlarında biri oturuyordu. Bana 17-25 olayları sonrası cemaatin yaşadığı sıkıntıları anlattı ve Ağustos YAŞ toplantısında 3 bin askerin ihraç edileceğini, Gülen’in YAŞ toplantısını istemediğini, gidişata dur deme zamanı geldiğini, darbe yaparak cemaat mensubu subayların TSK ve devlet yönetimini ele geçireceklerini söyledi.

Darbeyi Gülen’in istediğini belirtti. Jandarma imamı olduğunu düşündüğüm bu şahıs, TSK’daki FETÖ subaylarının atılması konusunda ‘Son kalemiz de elimizden gitmesin’ dedi.Şahsa, darbeyi TSK’nın mı, yoksa cemaatin mi yapacağını sordum. Bir orgeneralin işin içinde olduğunu, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının darbe başladıktan sonra ikna edileceğini söyledi. ‘Var mısın’ diye sordu. Cemaatle bağım olduğundan kabul ettim.

-Biz iç meselelerimiz ve çıkarılan problemlerle meşgul edilirken, çevremizde pkk devleti kurulma ve abd üssü oluşturulmaya kadar her türlü ileriye dönük, bir yüz yıl daha problemli zeminler oluşturuluyor.

-Mısır’da İhvan’ın sosyal hayattan çekilmesinin doğurduğu boşluk henüz telafi edilebilmiş değil. Mısır yönetiminin bu sorunu giderebilmesi için önünde birkaç seçenek bulunuyor.

Sisi yönetimi daha önce de denediği üzere, söz konusu faaliyetleri kendi bünyesi içinde çözme yoluna gidebilir. Mısır içinde İhvan dışında faaliyet gösteren Selefi veya Sufi cemaat yapılanmalarından faydalanabilir.

Ya da Mısır’ın çeşitli kentlerinde okullar açan, kurduğu Nil yayınevi ve Hira dergisi gibi yayınlarla Fetullah Gülen’in fikirlerini yayan FETÖ’den siyasal alan dışında, İhvan’a alternatif çalışma yürütmesini isteyebilir.

Mısır FETÖ’nün bölgesel merkez olarak değerlendiği bir ülke.

15 Temmuz başarısız askeri darbe girişimi sonrasında FETÖ liderinin ABD’den iade istemine olumlu yanıt alınamaz ve Pensilvanya’dan ayrılarak başka bir ülkeye sığınmasına göz yumulursa, Mısır’ın FETÖ için bölgesellikten çıkarak merkezi bir konuma gelebileceği tahmin ediliyor.

Amaç bir elli yılda fetö mısırlıların başına bela olsun.

-Brookings Enstitüsü Araştırmacısı Shadi Hamid, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), Washington Ofisi’nde düzenlenen konferansta konuştu.ABD’nin diğer ülkelerdeki darbe girişimlerine verdiği tepkiler noktasında “kötü bir geçmişi” olduğuna dikkat çeken Hamid, “Hiçbir şüphem yok ki eğer Türkiye’de darbe girişimi başarılı olsaydı, ABD yönetimi darbecilerle çalışmaya devam ederdi” dedi. 

 MISIR EN GÜZEL ÖRNEĞİ 

Hamid, Mısır’da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye darbe yapılmasından sonra, ABD’nin Mısır’da darbe yapan Abdulfettah es-Sisi’yle çalışmaya deva ettiğini hatırlatan Hamid, “Özellikle ise Dışişleri Bakanı John Kerry’nin diktatörlere karşı yumuşak bir karnı var, bu konuda dürüst olmamız gerekir” diye konuştu. 

*Resmi twitter hesabından “13 CIA yetkilisi darbeye yardım etti” paylaşımında bulunan Trump’ın, daha sonra bu paylaşımı sildiği anlaşıldı.

*2013-den beri paralel mensuplarını şunu söylüyordum; Eğer bir gün sizin elinize silah verip cemaatlarla ve milletle karşı karşıya getirirlerse şaşırmayın.

Öyle şey mi olur, diyorlardı.

Şimdiye kadar göstermedikleri basireti, eğer bundan sonra da göstermezlerse işin vahameti büyük olacaktır.

Basiret gösterip bu oyuna gelmemelidirler.

*KHK yani Kanun hükmünde kararname ilk olarak Turgut Özal döneminde uygulamaya konuldu.

Gerçekten devlet ve millet rahatlamıştı.

Her şey beklemeksizin bir anda çıkıyordu.

!5 Temmuz cunta girişimi sebebiyle kabul edilen Khk mutlaka uzatılmalıdır.

Hiç olmazsa anayasa çıkana kadar devam ettirilmeli.

Devleti tıkayan tıkaçlar kaldırılmalıdır.

Böylece hukuktaki keyfi uygulamaların önüne de geçilmiş olur.

Zira teröristi polis yakalayıp emniyete teslim ederken, cuntanın uygulamasına start veren kişi yakalanırken, 21 dakika içinde bırakılıyor, bir ajan eşliğinde Türkiye-den çıkarılması sağlanıyor.

Devlet bu imkan ve fırsatı kesinlikle kaçırmamalı, kaderin bu adaletini adaletle uygulamalıdır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz