Köşe Yazıları

Güzel bir hafta dileğiyle…

Editör’den…

 

Güzel bir hafta dileğiyle…

 

Yeni bir haftaya yeni umutlarla başlıyoruz. Umarız ki, bu hafta boyu ve bundan sonraki tüm haftalarda da gazetemizde hep güzel haberler okursunuz, hep yüzünüzün güleceği, içinizin coşku dolacağı haberlerle karşılaşırsınız.

Gelelim bugünkü gazetemize…

Gazetemizin manşetinde TBMM Meclis Başkanvekili sayın Ahmet Aydın’ın Adıyaman’a yapılacak yatırımlarla ilgili müjdeleri var. Bunların içinde Gömükan Barajının Adıyaman’a yılda 50 milyonluk katkısının olması sevindirici bir haber.

Umuyoruz ki, GAP kapsamında Adıyaman’da yapılması gerekenlerin tamamı kısa sürede yapılır ve Adıyaman, sulu tarımla toprağına can, ekonomisine kan gelir.

Sürmanşetimizde bir üzücü haberimiz var.

Bir nakliye firmasında çıkan yangında birçok araç küle döndü. Firma sahibine geçmiş olsun dileğimizi iletiyoruz.

Erzurum kaynaklı bir diğer haberimiz mikrokrediyle alakalı. 13 yılda 569 milyon TL mikro kredi verilmiş. Bundan Adıyaman’da faydalandı ama yeterince faydalanmamasının sebebi araştırılmalı ve mutlaka iş yapmak isteyen ev kadınlarımıza önayak olunmalı.

Eskisaray Mahallesi Muhtarı Mahmut Göksu’nun “kasis talebi” çok sıradan bir talep gibi gelse de, halen karşılanmamış olması dikkate değer. Daha da önemlisi Mimar Sinan Parkında engelli tuvaletinin olmaması…ş

Halen bunları konuşuyor olmamız ne acı, biliyorsunuz değil mi?

Güzel bir hafta dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu