Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi
16 Haziran 2015 Salı, 09:24
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Gerici İktidar Gitti Kavga Bitti mi?

Gerici İktidar Gitti Kavga Bitti mi?

 

Bir asırdan beri, bir takım çevreler, ağızlarını kocaman kocaman açarak bağırıyorlardı: “laiklik elden gidiyor! İrtica hortluyor! Türkiye batıyor. Gericiler memlekette dal budak salıyor! Atatürk ilke ve inkılapları tehlikede!..

Yüz yıldır dedikleri hiçbir şey olmadı. Halbuki yüz yıldan beri Anadolu insanı, köylüsüyle, kentlisiyle, şehirlisiyle, kasabalısıyla siyasetçilerimizin karşısına dikilip yalvarıyorlardı: “Yol istiyoruz, su istiyoruz, okul istiyoruz, elektrik-baraj, traktör istiyoruz. Ebe- doktor, hastane istiyoruz. Fabrika istiyoruz, Üniversite istiyoruz.”

Bu günlerde yine birilerinin değirmenine su taşıyan din’lisi- dinsizi, ateisti- Kemalisti, inançlısı- putperesti ağız birliği yaparak 13 yıllık sıkıcı iktidarın tahakkümünden kurtulduklarını, yeniden analarından doğmuş gibi rahatladıklarını, artık daha serbest yaşayacaklarını, ağızlarını şapırdatarak salya sümük pozlar veriyorlar.

Yahu 13 yıllık Ak parti iktidarında kim size ne yaptı Allah aşkına? Neyiniz engellendi? Ya da hangi ibadeti yapmaya zorlandınız? Söyleyin Allah aşkına!..

İrtica veya gericilik dediğiniz canavarın yedi değil, yetmiş başı olsaydı, geçen yüz yıl içinde yüz kere hortlaması gerekirdi. Demek bu korkunç canavarın yetmiş milyon başı var. Ey yetmiş milyon kere kahrolası “ gerilik, taassup, yobazlık canavarı, neredeysen çık artık ortaya. Bizi ne yapacaksan yap. Ya da bir daha ebediyen karşımıza çıkma.

Hangi mağaraların karanlığındasın? Hangi kuyuların dibindesin? Çık artık ortaya yetmiş bin başını koparalım. Biz de kurtulalım senden, sen de kurtul bizden. Artık laiklik perileri, çağdaşlık kahramanları, ilericiler, modernistler, hayatlarını yaşasınlar, yaşamlarını renklendirsinler, gününü gün etsinler, Horon tepsinler, Romen havası yapsınlar.

Yüz yıl önceki Türkiye neden ileriydi? Nasıl ileriydi. Bugünkü Türkiye neden geride kaldı anlat bize!

Yıllar önce Türkiye’de yol yok, okul yok, su yok, elektrik yok, Traktör yok. Hastanelerde ebe yok, hemşire yok, Doktor yok.Gübre yok, tohum yok.Türkiye nasıl çağdaşlık yolundaydı.Bu günün Türkiye’si nasıl karanlıklar eşiğinde bize açıklamasını yap.

Daha dün bu memleketin kaderine oynayan basiretsiz siyasetçilerimizin yüzünden beş lira tutarındaki yol vergisini veremediği için, ceza olarak bilmem kaç gün yol işçiliği yapan Türk köylüsü, neşe huzur ve güvenlik içindeydi de bugünkü Türk köylüsü neden fakirliğin ve geriliğin pençesinde?

Nasıl oluyor da daha dün evindeki bir tek topal eşeğinin bile vergisini ödeyemeyecek kadar fakir olan ve bunun için de eşeğini tahsildarların korkusundan yorganın altında saklayan köylü, bugün traktörüyle, biçer döveriyle ve altındaki son model binek aracıyla en rahat şekilde hayatını sürdürürken, birleri bu halkın fakirliğinden dem vurarak hâla fakirlik edebiyatı üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar?

Bu riyakârlık, bu yalancılık, bu sahtekârlık nereye kadar? Ve siz neyin mücadelesini veriyorsunuz? Kimin hesabına çalışıyorsunuz? Bu millete ne yapmak istiyorsunuz? Biz sizin işkembenizi biliriz behey gaqfiller!

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz