Köşe Yazıları

Gençliğin Ahvali

Asırlardır bu necip Türk milletine ve devletine diz çöktürmek için çabalayın emperyalist milletler ve devlet adamları bu amacını gerçekleştirememenin ezikliğini Türk milletinin evlatlarından çıkarmanın yolunu mu buldular?

Türk’ün ve İslam’ın düşmanları taktiklerini değiştirerek bu necip millete diz çöktürmek amacıyla olmadık oyunlarını sergilediklerini unutmayalım. Öncelikle televizyon dizileriyle her türlü ahlaksızlığı normalmiş gibi topluma lanse ediliyor ve topluma kabul gördürecek şekilde dizilerde/filmlerde işleniyor. Bir süre sonra aykırı olan her şey bizlere ve gençlerde normal gelmeye/olmaya başlıyor.

Her türlü imkânı olan gençler eğitimde başarısız oluyor ve bu başarısızlığın sonunda anasına itaat etmeyen babasını saygısı olmayan ve öğretmenlerine hürmeti olmayan acayip bir gençlikle karşı karşıya kaldığımızı görelim artık.

Gençlerin şu anki durumlarını ve hedeflerini şöyle sıralayabiliriz: amaçsız, gayesiz, hedefsiz ve bilinçsiz bir yaşam biçimi olarak sıralanacaktır maalesef.

Saf gençliğimiz öz benliğinden koparıldığını fark edemeden hayatın akışında boğulmak üzere olduğunu anlayabilecek mi acaba?

Yine herkesin toplum içinde kendi evladıyla yaşadığı sorunları en acı tarafıyla gençlerden şikâyetçi olması durumun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz değil mi?

Anne babalar, öğretmenler, polisler, haberciler şikâyet ediyor gençleri. Hem de kendi gençliklerini sorgulamadan eleştiriyor büyükler.

Gençlerimizin bu durumda olmasını sorguluyor muyuz, bizlerin bu durumdaki sorumluluğumuz nedir?

Gençlerimiz niçin bu durumdalar ve kimler bunları asi durumuna getirmiş?

Düşünmeye ve bu hazin sorunu çözmeye çabalamalıyız.

Geleceğimizin teminatı olacak gençlerimizi her türlü tehlikeli işlerden, kişilerden ve fikirlerden korumak için her an onların yanında olup en küçük sorunlarını onların düşüncelerini önemseyerek çözmeliyiz.

Öncelikle gelecek kaygısı olmayacak gençlerin ve zihinleri son drece berrak olmalı.

Düşünen, sorgulayan, okuyan, analiz edebilen ve en önemlisi ahlaklı gençler yetiştirebilmeliyiz her şeyden önce.

Saygı duyacağız gençlerimize.

Ve her durumda gençlerimizi sevdiğimizi göstermeliyiz kendilerine.

Modern çağın kirli yüzünden uzak ancak bilgi çağının en tepesinde olabilmemiz için kendimiz olabilmeyi becerebilmeyiz hep birlikte.

Biz büyükler;  şikâyet etmeden, kırmadan, dökmeden ve öfkelenmeden örnek olmalıyız gençlere.

Büyükler her an gençlerin radarında olduklarında unutmayarak davranışlarına dikkat etmek zorunda olduklarını unutmayacaklar ki örnek olduklarını fark edebilsinler büyükler.

Okuyacağız,

Düşüneceğiz,

Üreteceğiz,

Bu anlayışla hareket edersek eğer ancak gençlerimize bir faydamız dokunacak aksi bir durumu düşünmek bile çok acı olacak…

Ve gençlerimize can yoldaşı olalım her şeyden önce.

Gençlikle kalın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu