Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe
01 Haziran 2017 Perşembe, 10:02
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin mahmuttekin02@hotmail.com Tüm Yazılar

Gazeteci-Yazar Fadıl Binzet’in İsmi!

Gazeteci-Yazar Fadıl Binzet’in İsmi!

 

Yıllarca birlikte çalıştığım,  ağabeyim, üstadım, yaklaşık 60 yıllık usta Gazeteci-Yazar Fadıl Binzet’in isminin yaşatılması için ADIYAMAN DURUŞ Gazetesi, Fadıl Binzet’in isminin Sokak, cadde veya bir okula verilmesini öneriyor.

Hepimizin ustası Gazeteci-Yazar Fadıl Binzet, beyefendiliği, insancıl yapısı ve mütevazılığı yanında usta gazeteciliği ile 60 yıl bu memlekete hizmet etmiş, bunun yanında “DÜNDEN BU GÜNE” isimli kitabı ile geçmişi yeni nesillerimize taşımakla Adıyaman tarihine önemli bir katkıda bulunmuştur.

Fadıl Binzet duayen bir gazetecidir! Memleketini çok sevmiştir! Hepimiz de büyük emeği olduğu gibi bu memlekete de basın yolu ile büyük katkıları vardır!

Vefalı olmak gerekir. Evet, bu memleketin Fadıl ağabeyinin ismi mutlaka bir yerde yaşatılmalıdır!

Onu saygı ile rahmetle anıyorum!

 

Adıyaman’a Raylı Sistem Veya Metrobüs…

Şehir merkezine HAFİF RAYLI SİSTEM veya METROBÜS sisteminin kurulması ile ilgili yazımız bir takım çevrelerden olumlu tepkiler aldı.

Geçenlerde bir dostum ile bu kentin bir takım sorunlarını tartışırken dedi ki:

Rahmetli ÖZAL dönemin de Anavatan Partisi yönetimi, milletvekilleri ve bazı STK temsilcileriyle birlikte Sayın ÖZAL’I ziyaret ettik. Arkadaşlar arasında Adıyaman’a şunu isteriz- bunu isteriz talepleri karşısında Sayın ÖZAL dedi ki; “Değerli hemşerilerim, bana projelerinizle gelin. Proje geliştirin verin milletvekillerinize, hatta isterseniz noterden de tasdik ettirin.”

Yine bundan yaklaşık 8-9 ay kadar önce kabristanlıkta TBMM Başkan vekili Sayın Ahmet Aydın’la ayaküstü yapmış olduğumuz sohbetimiz de, aynı sitemleri dinledim.

“Ben diyorum ki;   projelerinizle gelin. Proje yok! İlgisi alakası olmayan istekler çok! Bakın daha kimsenin bilgisi yok! Üniversite kavşağı ile vali konağı kavşaklarında şehir içi trafiğini nasıl rahatlatabiliriz, alt geçit mi- üst geçit mi veya battı-çıktı mı? Projelerinin arkasına ben düşmüşüm! Bir takım kuruluşlar mutlaka isteklerinden önce proje geliştirmelidir!” Demişti.

Geçenlerde ki yazımızda bu kent, konforlu, rahat, güvenilir hızlı ulaşım ve taşıma kapasitesi yüksek, şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak HAFİF RAYLI SİSTEM veya METROBÜS hizmetine layık değil mi? Diye başta sayın valimiz olmak üzere belediye başkanı ve tüm siyasilerimize seslenmiştik!

İşte Adıyaman! Orda Ankara!  Ankara proje bekliyor!

Sizin de şu memlekette yıllarca isminizle söylenecek bir eseriniz olsun! Demiştik.

Gün bu gün! 2019’ da değişecek rejim veya sistem içerisin de bakana değil müsteşara bile kavuşmak, proje sunup dert anlatmak hayal olacak!

3-5 yıl sonra Ah deyip… Of deyip… Dizimize vurmanın bir faydası olmayacaktır!

Bizden söylemesi!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz