29 Temmuz 2016 Cuma, 08:52
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi
Adıyaman Güne Bakış Gazetesi gunebakisnet@hotmail.com Tüm Yazılar

Fırsatçıların değer yargısı yok

Editör’den…

 

Fırsatçıların değer yargısı yok

 

Türkiye, bir bütün olarak, el birliğiyle geleceğini karartacak 15 Temmuz darbe girişimine dur dedi. Bunun bir kahramanlık örneği olduğu, o gece bir destan yazdığı konusunda neredeyse herkes hemfikir.

Bu dayanışmayı, bu direnci göre, aynı milletin içinden “fırsatçı” çıkacağına ihtimal vermez.

Ama öyle değil; Deprem olur, insanlar acı çekerken, kayıplarına yanarken, hatta enkazın altındayken bile durumu kendi lehine çevirecek insanlar olur.

Toplanan yardımları iç edenler, bir dilim ekmeğe muhtaç olanların o bir dilimine bile göz diker. Sel olur, koca bir kent sular altında kalır, fırsatçılar yine işbaşına geçer. Şehrin göbeğinde bomba patlar, adeta can pazarı yaşanır, her taraf cesetlerle dolar, fırsatçılar yine işbaşına geçer.

Felaketten bir dakika önce bir liraya satılan veya bir liraya verilen hizmet, bir anda beş liraya çıkar.

Maalesef fırsatçıların hiçbir değer yargısı yok. Her zaman, her durumda  ve her yerde karşımıza çıkar. OHAL’de de karşımıza çıktı.

Adıyaman’da kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan ve OHAL’den dolayı bazı esnaf ve işadamlarını “yardım” vaadiyle dolandırmak isteyenlere rastlanıyor. Adıyaman Valiliği, bu konuda halkı uyarıyor. Her daim uyanık olmakta fayda var ve her daim “akıl dışı” taleplere karşı durmakta fayda var. Asker, polis, savcı diye telefonla milleti dolandıranlar, halen kendisine avlayacak müşteri buluyorsa, bu sadece iyi niyetimizle açıklanmaz, fırsatçıların her şeyi ve herkesi iyi kullandığını gösterir.

Aman dikkat!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz