Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı
30 Mayıs 2016 Pazartesi, 07:39
Mustafa Işıldak
Mustafa Işıldak m.isildak02@gmail.com Tüm Yazılar

“FAİZE BULAŞMA BİZE ULAŞ”

                “FAİZE BULAŞMA BİZE ULAŞ”

Fuzulev-Fuzuloto’nun 28 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği etkinliğe katıldım. Yüze yakın davetli ailece gelmişti. Adıyaman Belediye Başkan Vekili, aynı zamanda Baro Başkanı Hasan Demir de katılanlar arasında idi.

Fuzulev-Fuzuloto Adıyaman Bölge Müdürü eğitimci Mustafa Öztekin yaptığı konuşmada 1992 yılında kurulan şirketin Bölge Müdürlüğünün bir yıl önce açıldığını, peşinatsız, vade farksız ve faizsiz sistemle şimdiye kadar ilde yüzlerce kişinin otomobil veya ev sahibi olmasına katkıda bulunduklarını anlattı. Daha çok bayanların arkadaş grupları arasında düzenlenen altın gününe benzer sistemle katılımcılarına faizsiz borç para verdiklerini, dileyen katılımcının ön ödemede de bulunabileceğini, taksitlerini ödemekte zorlananlara gecikme faizi uygulamadan ileriki tarihlerde ödemelerine olanak sağladıklarını söyledi. Bu nedenle de bölgedeki sloganlarının Faize bulaşma, bize ulaş olduğunu, katılımcılardan örneğin yüz bin lira için beş bin lira “organizasyon bedeli” aldıklarını ifade etti.

Belediye Başkan Vekili Hasan Demir ise, asıl mesleğinin avukatlık olması münasebetiyle, borç yüzünden icra takiplerine; faizle araba veya ev alanlara çok fazla, faizsiz sistem ve olağanüstü hallerde ödeme tarihini öteleme kolaylığının gösterildiği Fuzul ve benzeri organizasyonlarda ise çok az rastladıklarını söyledi.

Organizasyondan araç satın alanlardan kürsüye gelen Din Kültürü Öğretmeni Tuba Arslan ve emekli memur Zeynal Abidin Aslancirit ise, taksit ödemede zorlandıklarında Fuzulev-Fuzuloto’nun vade farkı istemeksizin ödeme tarihlerini öteleyerek kolaylık gösterdiklerini, hizmet ve yaklaşımlarından memnun kaldıklarını belirtti.

Bölge Müdürü Öztekin’in gayretli ve deneyimli yardımcısı Emrah Şahin tarafından dağıtılan, çekiliş numaralarının bulunduğu 300-400 adet kapalı zarf içerisinden, yazar Kerim Baydak’ın kendisine isabet eden 204 sayısının kendi eliyle çektiğine ve böylece  1/400 ihtimalin gerçekleştiğine rastlanılması günün sürprizi oldu.

Adıyaman’da benzer faizsiz sistemle çalışan Eminevim’den sonra Fuzulev-Fuzuloto’nun da serbest piyasada yer edinmesi ihtiyaç sahipleri açısından sevindirici idi. Daha da çoğalır inşallah…

ANTALYA’DA ADIYAMAN TANITIMI…

Adıyaman Valiliği ve Belediye Başkanlığınca Antalya Cam Piramit’te 2-5 Haziran 2016 tarihleri arasında Adıyaman Tanıtım Günleri’nin düzenleneceği bildirildi. Etkinliğin yapılacağını facebook sayfamda ve ayrıca Antalya yöresindeki dostlarımla SMS ve whatsApp’la paylaştım, standın hemşehri ve özellikle Adıyamanlı olmayan dostlarla birlikte ziyaret edilmesini diledim. Sizler de aynı paylaşımda bulunarak etkinliğin daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlayabilirsiniz.

Duyurmak, benim için olduğu gibi sizler için de beleş nasıl olsa!

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz