Anasayfa / Köşe Yazıları / EVLİYALAR DİYARI

Yazar Orhan Samsatlıoğlu

EVLİYALAR DİYARI

    EVLİYALAR DİYARI

Adıyaman denince Hazreti Safvan gelir. O bir paratonerdir, her belayı giderir. Maneviyat iklimi hayat bulur, yeşerir, Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.
 
  Abuzeri Gaffari  doğusunda nöbette, Mahmut El Ensari de tepedeki mabette. İnançta, itikatta, ihlasta, ibadette Evliyalar  diyarı canım Adıyaman’ım.   
 
Kuzeyin muhafızı Hazreti Erzincanî , Muhabbetle kucaklar herkesi, cümle canı. Ondan bir himmet bekler, cümle gelip geçeni, Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.  
 
Güney kapıyı Serdar Hacı Efendi bekler, Gözleri üstümüzde, gelen gideni yoklar. Mertebesini gizler, kerametini saklar Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.  
 
Samsat’ta  Çıplak Baba, yanında Küçük Hasan Sırtını ver onlara, kalmasın hiçbir tasan. Saadete erersin kalp gözü ile baksan Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.   
 
Hacı Abuzer Baba batıda nöbet tutar, Manevi varlığıyla feyiz, bereket katar. Onun himayesinde herkes güvenle yatar, Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.  
 
Her köyün, her ilçenin mutlak bir sahibi var, Manevi muhafızlar örer ilahi duvar. Selamete erdirir, felaketleri savar, Evliyalar diyarı canım Adıyaman’ım.  

Bu Habere de Bakın

İNSANCIK

Sağırlaşmış sinesine haykıran siluetler gördüm zifiri karanlıkta, Kendini bilmem kaçıncı boyutun derin çukurlarında kaybetmiş, Gölgesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir