Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba
02 Ağustos 2016 Salı, 08:31
Mehmet Özçelik
Mehmet Özçelik mozcelik02@hotmail.com Tüm Yazılar

Evet, Bu adama dikkat et.

Bu Adama Dikkat Et -1-

 

Evet, Bu adama dikkat et.

Kadir Mısıroğlu bir sohbetinde; Bediüzzamanın talebelerinden Hüsrev Altınbaşak ile hapishanede beraber kaldıklarında, onun hakkında uzun sitayiş-kârane sözlerinden sonra onun bir sözüne inanmadığı için onun ruhaniyetinden özür dilediğini söyledi.

O da şuydu;”Fethullah Gülen  içimize konulmuş bir ajandır.” dedi.

Ben bu sözü 1970 yıllarındaki cemaat gazete ihtilaflarına bağlayarak, kızdığı ve ihtilaflardan dolayı bunu söylediğini düşünmüştüm.

Onun sözünü ancak yıllar sonra anlamış oldum. Onun ruhaniyetinden inanmadığım için özür diliyorum.

Bana; ”Kadir bey, sen o zatı nurcu zannediyorsun. Bu asla doğru değildir. O Risale-i Nurları kullanarak kendine has bir cemaat teşkil etmeye çalışıyor.

Fakat bir gün anlarsın. O cephemizde Müslümanları ifsada memur hain birisidir.” Demesi üzerine ben bu ithamı ağır bularak;

“Üstad hain diyorsun?”

Sesini yükselterek cevap verdi;

-“Evet, o bir haindir. Bizim yazı öğreten dershanelerimizi her öğrendiğinde hafta geçmeden o dershanemiz basılmıştır. O devletin memurudur. Fakat hırsı icabı bir gün bu devleti de satmaya kalkacaktır.”

-Suriyeli bir vatandaş, Türkiye-de olan 15-Temmuz-2016 darbesi üzerine milletin gösterdiği gayret ve sokağa çıkmaları üzerine; Eğer bizde suriye-de kaçmasaydık ve topraklarımızı sahip olsaydık, bu duruma gelmezdik.

Hadis-i Kudsi de; -Zalim Allahın kılıncıdır, onunla intikam alır, sonra döner ondan intikam alınır.” buyurulur.

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” [1]

Balta ağaca vurdukça, ağaç feryad eder.

Balta sorar; Çok mu acıdı?

Hayır, hayır, senin sapının benden olmasıdır beni acıtan, der.

Kurt gövdenin içine girmiştir.

Ağacın kurdu, kendindenmiş…

“İstanbul seyahatinden muztarip olup olmadığını sordum.
“Bana ıztırap veren,” dedi, “yalnız Islâmın mâruz kaldığı tehlikelerdir. Eskiden tehlikeler hariçten gelirdi; onun için mukavemet kolaydı. Şimdi tehlike içeriden geliyor. Kurt, gövdenin içine girdi. Şimdi, mukavemet güçleşti. Korkarım ki, cemiyetin bünyesi buna dayanamaz. Çünkü, düşmanı sezmez. Can damarını koparan, kanını içen en büyük hasmını dost zanneder. Cemiyetin basîret gözü böyle körleşirse, îman kalesi tehlikededir. Işte benim ıztırâbım, yegâne ıztırâbım budur. Yoksa, şahsımın mâruz kaldığı zahmet ve meşakkatleri düşünmeye bile vaktim yoktur. Keşke bunun bin misli meşakkate mâruz kalsam da, îman kalesinin istikbâli selâmette olsa!” [2]

– FETÖ lideri Gülen ABD’ye çağrı yaparak, ‘Beni Türkiye’ye iade etmeyin. Ben ve arkadaşlarım Batı’nın hizmetindeyiz’ dedi.

Fethullah Gülen, Pennsylvania eyaletinden yazdığı makalede Amerika Birleşik Devletleri’ne “beni Erdoğan’a verme arzusuna direnmelisiniz” ifadesini kullandı.

Kişiliğini göstermesi açısından, fazla söze gerek var mı?

-Gülen kendisinin doğum tarihi ile ilgili olarak farklı söylenen ve yazılan tarihleri kabul etmez ve kendisinin aslında 11 Kasım 1938 yılında doğduğunu söyler.

Fetö kıyamete kadar lanetle anılacaktır.

-Gülen bu milletin berduşu, sarhoşu kadar bile olamadı.

Zira darbe günü meyhaneden insanlar darbeyi engellemek için sokağa çıktılar. Hayatlarını tehlikeye attılar.

-Bütün kirli ve faili meçhul olaylarla darbeye zemin hazırlandı.

-Eğer bu haber doğruysa ki; (hemen mit-e hareket düzenlendi;)

– “Adı bende saklı bir MİT görevlisi geçen yıl bana; “2016 yılı ortalarında darbe olacak, eğer darbeciler başarılı olamaz ise de, Recep Tayyip Erdoğan’ı MİT’in içinden bir ekip infaz edecek” dedi. Buradan savcılara sesleniyorum bu bir ihbardır!
Eğer isterlerse bu ismi veririm.” Gazeteci Süleyman Özışık

(Arkadaşlar sabahımız ve günümüz hayrolsun.

Bir MİT mensubuyla ilgili Habertürk’te yaptığım açıklama üzerine devlet ve MİT 4 koldan harekete geçti ve gereği yapılıyor. Bilginize…)

[1] İbrahim.42.

[2] Tarihçe-i Hayat, Sayfa 542.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz