Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe
16 Şubat 2015 Pazartesi, 10:36
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Erbakan’ı Anlamak Ya Da Siyonizmle Mücadelesi

 

Erbakan’ı Anlamak Ya Da Siyonizmle Mücadelesi

Anadolu Gençlik Derneği’nin organizatörlüğünde düzenlenen “Erbakan’ı anlamak”, ya da “Erbakan ve siyonizm” konulu konferans için tahsis edilen Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğüne ait Kültür merkezi, Adıyaman’da boşluğunu hissettiğimiz böylesi mekânlar için örnek bir yer oluşturmuş. Gerçekten kültürel faaliyetler için, yeterli olmasa bile büyük bir boşluğu doldurmuş. Böyle bir mekanın kazandırılmasında ve bu tür faaliyetlere tahsis etmede emeği geçenlere, Özellikle düzen ve tertibinin sağlanması, oturulabilir nezih bir mekan haline getirilmesinde, sıcak bir ortam olmasında, millî hassasiyetlerimizi göz önünde bulundurarak bu tür faaliyetlere kapılarını açmakta emeği geçen Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürü sayın Savaş Bütün Bey’e öncelikle teşekkür ediyorum.

Gazeteci-yazar Mustafa Yılmaz’ın verdiği konferansa bizlere de davetiye göndererek davet eden değerli Anadolu Gençlik Derneği mensubu dostlara da ayrıca teşekkür eder, yaptıkları hizmetlerinde Yüce Mevla’dan muvaffakıyetler dilerim.

Büyük bir dava’nın yılmaz neferleri!.. 21. asrın cazibedar fitnesine aldırış etmeden, binbir hercü merc’in yaşandığı, fitne ve fesat şebekelerinin hay huylarına aldırış etmeden, her gün  vites büyülterek son sür’at yollarına devam eden Anadolu Gençlik Derneği mensuplarının yiğit ve kahramanca duruşlarını tebrik ediyorum.

Rahmetli Prof. Dr.Necmettin Erbakan’ın siyonizmle mücadelesi, 1960’lı yıllarda başladı. Müvadelesini başlatırken asil ve kahraman bir nesil yetiştirmek için çırpındı. Bir taraftan siyaset, diğer taraftan ahlak ve maneviyatına bağlı sağlam bir nesil yetiştirmek için çalıştı.

Siyonizm’in oyunlarını bozacak, siyonzime hayat hakkı tanımayacak bir neslin yetişmesi için çok ter döktü. Bunu fark eden siyonist uşakları da ona hayat hakkı tanımamak üzere mücadele ettiler. Bunun için de kurduğu dört-beş partisi’ni daha yeni yeni filizlenirken, başak vermeyi beklemeden kapattılar.

Ama o mücadele adamı idi. Yılmadı, usanmadı. Yeni partiler, kurarak, yeni siyasi oluşumlarla meydanları hep doldurdu. Çekirdek bir kadro yetiştirdi. Kimsenin inançlarını açıklayamadığı dönemlerde o, meydanları hınca nınç doldurarak “Önce ahlak ve maneviyat” dedi.

Tohum saç bitmezse toprak utansın !/ Hedefe varmayan mızrak utansın.

Hey gidi küheylan, koşmana bak sen ! / Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi noel ağacı; / Dallarda iğreti yaprak utansın!

Üstada kalırsa bu öksüz yapı, / Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin, / Geride ne varsa bırak utansın!

Merhum Erbakan Hoca, kırk yıl boyunca hep tohum saçtı. Verimli topraklar da onu utandırmadı. Dikenler arasında güller yetiştirdi. Ve bugün minnetle yad ettiğimiz o insanın tedrisinden geçen talebeleri memleketin kaderine hakim oldular. Gözü arkada gitmedi. Attığı tohumlar filizlendi. Filizler başak verdi ve bugün meyvelerini devşirmek bizlere nasip oldu. Bu gün aramızda yok ama çırakları onun açtığı yolda, onun gösterdiği ölçülerde hizmet etmeye devam ediyorlar. Erbakan’a rahmetler dilerken, bu yolda gösterdikleri çaba ve gayretlerinden dolayı Anadolu Gençlik Derneği mensuplarını kutluyorum.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz