Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı
09 Mayıs 2017 Salı, 09:00
Osman Türk
Osman Türk gb229987@outlook.com Tüm Yazılar

Emanet sahibini buldu

Emanet sahibini buldu

 

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” Herakleitos. 

Değişim, hayat boyu devam eden zaman dilimidir. Bu yenilik hayatın her alanında olduğu gibi siyaset sahnesinde açık bir şekilde görülebilir. Siyaset değişimi, genellikle yenilgi ya da başarısız olduğu dönemlerde sonra parti içinde bir hareketliğin olması kaçınılmazdır. Çünkü haliyle fatura lidere kesilecektir. Daha önceki dönemlerde partisiyle özdeşleşen liderin var olması, bir sonraki lider için zor bir sürecin habercisi olduğu gibi yorucu maratonun başlangıcı da olacaktır. Bu yükü kaldırmayıp balon gibi şişenler olduğu gibi sönmesi de o kadar hızlı olacaktır. Genel anlamda bakıldığında; çıkan liderler, partiyi canlandıranlar, kendisiden sonra aynı başarıyı yakalayanlar çok az olmuştur. Bu anlamda bakıldığında siyasetle özdeşlemiş ve her seçimi kazanarak yola devam eden tek parti AKP ve kurucusu, lideri, Cumhurbaşkanı’dır.

İlk kurulduğunda anda itibaren tüm kesimlerin ilgi odağı ve partisi olmuştur. Tüm Türkiye’yi ayrıştırmayan-birleştiren, ötekileştirmeyen-sahiplenen ve kucaklayan bir anlayışla yola çıkmış, gönül verenlerin teveccühünü kazanmıştır. Belli bir ideolojinin veya bir kesimin partisi olmadı. Diğer partilerden kopan olan varsa da ilk gelmek istedikleri parti AKP olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediyen gelmesi ise siyasi ve yatırımlar konusunda kendisine büyük bir bilgi ve birikim katmıştır. Son yıllarda yaptığı yatırımlar hem ilk olma hem de kalkınma açısında çok değerli olmuştur. Bunu hazmedemeyen yabancılar engellemek için her türlü yola başvurmuştur. Güçlü liderliği ve feraseti ile altından kalmayı başardı; yıpratmak isteyenler olduysa da daha güçlü şekilde kalkarak yola devam etti. Güçlünün yanında olmayıp, ezilen ve mazlumun sığanı olmuş, elinden tutup sıkıntıları gidermeye gayret sarf etmiştir. Bunu yalnızca iç mesele olarak görmedi, nerde bir mazlum gördüyse çekinmeden elini uzatmış tek liderdir. Sağlıktan, eğitime kronikleşmiş tüm sıkıntıları minimize etmeye çalışarak, daha iyi imkânlar yaratarak halkın refahını yükselti. Halkın gönül rahatlığıyla her makamın kapsını çalacak şekilde meramını anlatacak şekilde dizayn edilmiş, telefon açmama ve görüşmeme durumu kaldırmıştır. Ülke meselelerine kafa yormuş, daha iyi bir gelecek için gecesini gündüzüne katmıştır.

Türkiye’nin en büyük sorunu olan terör belasını bitirmek için baldıran zehiri içerim diyen lider, Cumhurbaşkanı’dır. Bu bağlamda Batı’yla çok gergin geçen dönemlerde bile bir an olsun davasına olan inancından vazgeçmemiş, geçmeyecektir. Avrupa ülkeleri karşısında el-pençe duran olmaktan çıkıp, eksikleri-yanlışları-haksızlıkları-ikili davranmaları yüzüne yüzüne vurmuş nadir liderden biridir.  Bunu hazmedemeyenler çareyi illegal yola kadar götüren Avrupalı devletler bulunmaktadır. Umudu terör örgütlerine bağlayan zavallı düşünceler, bu şekilde de Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Beyhude bir uğraş olmayı bir tarafa bırakalım, kendi eliyle besledikleri terör, gün gelecek başlarına bela olacaktır. Tarih bu hainliği affetmeyecektir.

Vesselam!!!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz