Köşe Yazıları

Eğri Çayı Parkında Misafirimiz Başkan Kutlu ve Eşiydi…

Eğri Çayı Parkında Misafirimiz Başkan Kutlu ve Eşiydi…

 

Günün yorgunluğunu atmak için  çıktığınız gezinti bir anda yeniden mesaiye dönüşebiliyor. Ya da bir eş olarak hem eşinizin eve iş getirmesini engellemek hem de onunla normal sıradan bir insan gibi şehrin sokaklarında, parklarında bir gezinti yapmak için dışarıya çıktığınızda biranda kendinizi yeniden mesainin içinde görmüş olabiliyorsunuz.

Eğer bir belediye başkanıysanız ya da onun eşiyseniz her daim mesaidesiniz demektir. Siz isteseniz de istemeseniz de birileri sizi bir şekilde yeniden mesai saatleri içine koyabilmektedir. Sizleri kısa bir süreliğine girmiş olduğunuz sıradanlıktan çıkarmak için soru yağmuruna tutacak olanlar olabildiği gibi kendince çözüm önerileri getirenlerde olabilecektir.

Pazartesi akşamı daha doğrusu pazartesiyi pazara bağlayan gece Eğri Çayı parkında kilimimizi yeşilliklere sermiş dostlarla muhabbet halindeydik. Bir yandan çay yudumlayıp, çekirdek çıtlatılırken diğer taraftan da sohbetin en koyusuna doğru zaman ilerlemekteydi. İlimizde yaz mevsimi boyunca yaşanan su sıkıntısı da koyu sohbetin bir parçasını oluşturmaktaydı.

Özellikle pazartesi günü Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun NASA’yı referans göstererek yapmış olduğu basın açıklaması ve açıklamasının içeriğindeki çözüm önerileri sohbetimizde yerini almıştı. Kendi çapımızda hem eleştiriyor hem de yeni çözüm önerileri getirmeye çalışıyorduk. Eksikleri bulmaya çalışıp ileride yine aynı sorunlar ile karşılaşmamak için neler yapılabileceği üzerine sohbetimizi sürdürüyorduk.

Hem gündüz vakti hem de akşam bu sohbetler ışığında gazetemdeki köşemi şekillendirmeye çalışıyordum. Eğri Çayı Parkında sohbetimizin en koyu anında sorunun muhatabı belediye başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi muhabbetimize misafir olmak için geliverdiler. Bizim muhabbetimizden önce davetli ya da davetsiz olsun parkta zaman geçirmeye gelen kişilerin muhabbetlerine de ortak olmuşlardı.

Üzeyir ErgülMuhabbetimiz sohbettekilerin tanışması, hal ve hatırlarının sorulması ve çocukların başkan ve eşi tarafından sevilmesiyle başladı. Uykusu gelen Umut’un, başkanın sırtını sıvazlaması üzerine uyumasıyla asıl sohbetimiz başlamış oldu.

Başkan ve eşinin içten ve samimi sohbetini biz Adıyaman’ın su sıkıntısı ile bölmüş olduk. Hele ki yanımızdaki bayanların işin özünü merak etmesi ve özellikle başkanın evinin suyunun kesilip kesilmediği ile ilgili soruları sohbetimizi daha bir derinleştirdi. Merak edenlere yeri gelmişken belediye başkanımızın eşlerinin de bizim gibi su kesintisini yaşayıp itiraz edenlerden olduğunu belirtmiş olalım.

Belediye Başkanımıza kendisinin muhabbete ortak olmadan önce konuştuğumuz su ile ilgili eleştiri ve önerilerimizi söyledik. Oda konuya hakim bir şekilde gerekli açıklamalarını yaptı ve gerçekçi projeler üzerinde çalıştıklarını, gerek yeni su kaynaklarının şebeke suyuna eklenmesi, gerekse ilimizin su şebeke altyapısının yenilenmesi ile ilgili fikirlerini dinledik.

Sohbetimiz Eğri Çay Parkı’nın serin havasıyla sürüp gitti. İçtiğimiz çaya ve çıtlattığımız çekirdeğimize kısa süreliğine de olsa belediye başkanımızı ve eşlerini ortak ettik. Güzel sohbetleri için teşekkürü borç biliriz. Keşke su sorunu sohbetimizi mesailik bir mecraya götürmeseydi de bizde o akşam başkanımız ve eşiyle sıradan bol eğlenceli çay muhabbetimizi devam ettirseydik.

Belediye başkanı olmak mesaisi mesai saati dışına taşan ve sizi daha çok yıpratan ve yaş olarak da büyük gösteren bir meslektir(!) Umuyorum ki Eğri Çayı parkı gibi yurttaşların hizmetine sunulan güzel yerlerde başkanımız ve eşleriyle çay muhabbetlerimiz devam eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu