Köşe Yazıları

Eğitimde yapılacak çok şey var

Editör’den

 

Eğitimde yapılacak çok şey var

 

Adıyaman’ın en önemli sorunlarından biridir eğitim. Gazetemizin sürmanşeti ve manşetinde de bugün eğitim var.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü sayın Mete Kızılkaya, bu sorunun çözüm makamında oturan ismi.

Dün kantinlerde sağlıksız yiyecekleri bizzat tespit etmişti, bugün ise eğitimle ilgili eksiklikleri ve yapmayı düşündüklerine değindi.

Özellikle çocukların daha çok sosyal aktiviteye ihtiyaç duyduğunu tespit etmesi yerinde, bilgisayara yatkın olanları değerlendirme de öyle. Sadece bu değil ki, öğrencilerin kabiliyetlerine göre değerlendirilmemesidir asıl sorunumuz.

Manşetimizde Memursen İl başkanı ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Sayın Ali Deniz’in, Habip yıldırım ve Mehmet Demir’le birlikte gazetemize yaptığı ziyaret ve bu ziyarette eğitim başta olmak üzere yaptığı değerlendirme ve tespitler var.

Eğitimin başındaki isim ile eğitim sendikasının başındaki ismin eğitimle ilgili tespit ve değerlendirmeleri çok önemli.

Umarız tekli eğitime geçmek başta olmak üzere, eğitim alanında sorunlarımız en aza iner, eğitimcilerimizin de sorunsuz şekilde eğitim vermesine imkân sağlanır.

***

Halep’e yardımlar devam ediyor.

Öğrencilerin olağanüstü çabalarıyla ortaya çıkan, STK’ların el birliğiyle başlattığı kampanyalarda ciddi rakamlara gelindi.

Vali Yardımcısı Sayın Onur Kökçü’nün Adıyaman’da faaliyetini sürdüren Suriyelilere ait Yenilik, Eğitim ve Kültür Derneğini ziyaretinde söylediği, belki de bu milletin neden mazluma yardım ettiğinin en güzel özetidir; “Bize umut bağlayanlara Ensar olduk..”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu