Köşe Yazıları

Daha çok kurs

Editör’den…

 

Daha çok kurs

 

Adıyaman’ın Üniversite sınavlarındaki iç burkan sıralaması bir türlü yürek ferahlatan duruma gelmedi. Zaman zaman yakaladığımız bireysel başarılarla seviniyoruz ama ortalamaya baktığımızda durum pek de sevinilecek gibi değil.

17-25 Aralık operasyonundan sonra kapatılan dershaneler, üniversite sınavlarının akıbetini de sorgulamaya neden oldu ama 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bunun sorgulanmasına bile gerek olmadığı anlaşıldı.

Ancak, öğrencilerin sınavlara nasıl ve nerede hazırlanacağı da hep soruldu durdu.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezinde, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi kapsamında Adıyaman’da açılan kursta 553 öğrenci eğitime başladı.

Bu güzel haber…

Ama sayı 553…

Yani çok daha fazla kursa ihtiyaç var, çocuklarımız çok daha iyi bir şekilde sınava hazırlanmalı, bunun altyapısı sağlanmalı, imkanları seferber edilmeli ve hepsi de ücretsiz olmalı.

Çünkü öğrencilerin sınavlarda alacağı başarı, Adıyaman’ın alacağı başarıdır, Adıyaman’ın geleceğinin daha parlak olmasına neden olacak bir kapı aralamadır, itici bir güçtür, motivedir ve gerçekten de başarıdır…

Eğitimle ilgilenen sivil toplum kuruluşlarına ve eğitime bir şekilde ilgi duyanlara çok iş düşüyor.

Her şey para değil ama her şey daha iyi yerlere gelen bizim çocuklarımızın geleceğidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu