18 Temmuz 2016 Pazartesi, 09:50
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

CESURLUK KORKULARI KOVMAKTIR

CESURLUK KORKULARI KOVMAKTIR

Cesaret, cahilce bilgisizce , olayların üzerine sazan gibi atlamak değildir. Bilakis cesaret, tehlike karşısında akıl ve zekânın kullanılmasıdır.

Başarı, asla bir son olmadığı gibi, başarısızlık da ölüm değildir.Üzerinde durulması gereken , ve bizi farklı başarılara tırmandıracak olan cesarettir.

Cesaret taklit edilemez. Dünyada her şey, her kes, her şekilde taklit edilebilir, ama cesaretin taklit edileceği söylenemez

Ölüme götüren şey korkaklıktır. Cesaret ise insanı zafere götüren en yüksek erdemdir. Asırlar boyunca milletimiz, gösterdiği cesaretiyle hep zaferler kazanmıştır.

Haksızlık karşısında dik duran, hak ve hürriyetlerin kısıtlanması noktasında asla taviz vermeyen, insanımızın iradesinin elinden alınması çabalarına boyun eğmeyen cesaretli ve asil bir ecdadın torunlarıyız.

Her gün zillet içinde yaşamaktansa bir gün ölümü tercih etmek, insan şan ve şerefine yakışır bir hayat sürmek, cesur ve şerefli insanların insanlık görevleridir.

Zafer her gün kapımızda beklediği gibi, zilletle ölüm de kapımızda bekçilik yapar. Zaferin kapısını açan cesarettir. Zilletle ölümü seçmek de korkakların mesleğidir.

Cahilce gösterilen cesaret örneklerinin akıbeti hep rezilliktir. Akıl ve Mantık süzgecinden geçmeyen ahmak davranışlarla sergilenen cesaret, hasarettir.

Bu milletin üzerinde denenmek istenen cahil cesaret müsveddelerinin akıbetini asırlar var ki, hep ibretle izledik, izlemeye devam ediyoruz.

Milletin sinesine korku salmak, cesaret değil, ahmaklıktır. Korkuları kovan, millete güven ve itimat telkin eden yürekli insanlar cesur kişilerdir.

Gördüğümüz rüyaların gerçek olmasını istiyorsak şayet, o rüyaların peşinden cesaretle gitmemiz gerekir. Peşinden gidecek cesarete sahip olmayanların rüyaları tabir ettirmelerine de gerek yoktur.

Bir kere ölmeyi göze almayan korkaklar, binlerce kere ölmeye razı olanlardır. Binlerce kere zillet içinde sürünerek ölenler, korkaklardır.

Cesaretli olmak, ihtiyaçların üstesinden gelmeyi göze alarak ümitle ve heyecanla, zamanın hadiselerini akıllıca değerlendiren ve cesaretle üzerine gidenlerdir.

Korkaklar, hata yapmaktan hep çekinir ve cesaretlerini kullanmadan, sürekli olayların gerisinde durur ve ölümü beklerler.

Maddi varlıklarını kaybedenler, zamanla tekrar kaybettikleri değerlerini elde etmeye muvaffak olurlar. Yeter ki azim ve iradelerini kaybetmesinler.

Onurunu kaybeden insanlar, bir çok şeylerini kaybetmiş sayılırlar. Onlar da iç dünyalarını yeniden harekete geçirmekle kaybettikleri onurlarını kazanabilirler.

Cesaretlerini kaybedenler ise her şeylerini kaybetmiş sayılırlar. Onlar için maddi ve manevi değerleri kazanma, onur ve haysiyetlerini elde etme melekesi artık kalmamıştır.

Yüce Türk milleti, cesaretini hiçbir zaman kaybetmedi. Maddi ve manevi değerlerine her zaman sahip olmuş, ürkeklerin, korkakların korkulu rüyası haline gelmiştir.

İçteki ve dıştaki hainlerin korkakça ve şerefsizce , yüce Türk milletine karşı kurduğu komplolar, dün olduğu gibi bu gün de yarın da en cesur yürekler tarafından çok daha yüksek misliyle mukabele görecektir.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz