Köşe Yazıları

Çekirdekten yetişme şoförler

Editör’den…

 

Çekirdekten yetişme şoförler

 

Bugün gazetemizin manşetinde acı bir olay var. Çamlıca Köyü Bahçe Mezrası’nda Korucubaşı Yusuf Sönmez (47), evinin önünde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve hemşerilerimize başsağlığı diliyoruz.

***

Gazetemizin sürmanşetinde bir güzel haber var; istihdam bekleyen gençler için önemli bir istihdam kapısı olan çağrı merkezindeki kursiyer sayısı arttırıldı.

***

Bir diğer güzel haberimiz Adıyaman Belediyesinden…

Adıyaman’da, trafik kazalarında son yıllarda gittikçe artan bir trend gözüküyor ve korkutucu boyutta yaralanma ve ölümlere şahitlik ediyoruz.

Kuşkusuz kazaların oluşmasında birçok etken olsa da, en önemli etken sürücü hatasıdır; dikkatsizlik, aşırı hız, acelecilik, sabırsızlık..

Adıyaman Belediyesi, mevcut sürücüler için değilse de, geleceğin sürücüleri için önemli bir adım atıyor.

Cumhuriyet Mahallesi 2. Çevreyolu’nda bulunan ve içinde yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, yaya geçitleri, yaya kaldırımları ve eğitim pistlerinden oluşan Trafik Eğitim Parkı yapılıyor.

Bu parkta çocuklar hem teknik, hem de uygulamalı olarak trafik eğitimi alacaklar

Uygulanabilir mi, şimdiden bir şey demek zor.

Ama bu projenin üzerine ciddi şekilde eğilen olursa, öğrencilerin sürekli aklında kalacak bilgileri okul sıralarında verirlerse, belki gelecekte kaza sayısı daha az olur. En azından sürücü kaynaklı kazalar azalır.

Bu parkın, yapılıp, kaderine terk edilen bir parka dönüşmemesi dileğiyle…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu