Köşe Yazıları

Bizim bir de tenisçimiz var…

Birçok alanda olduğu gibi sporda da başarılarını sergileyemeyen ve bu nedenle hak ettiği takdir ve değeri alamayan Adıyaman’ın başarılı gençlerinden birisinin de tenis kortlarında koşturduğunu biliyor muydunuz?

Geçmiş yıllarda Adıyaman Gençler Birliği ve Adıyamanspor’da koşturan yıldız oyuncularımızdan Abdurrahman Erdoğan’ın 20 yaşındaki oğlu Mustafa Erdoğan’ın Tenis Milli Takımızda ülkemizi temsil ettiğini biliyor musunuz?

Elbette ki, çoğunuz bilmiyorsunuzdur. Bilmiyorsunuzdur çünkü, maalesef kendi değerini bilmeyen ve “Ahde Vefa” gösterme noktasında yetersiz kalan bir memleketin evladı olan Mustafa da başarılı bir çok hemşerimiz gibi kendi kaderini yaşıyor.

Her fırsatta söylediğim gibi, biz ne zaman başarılı evlatlarımızı desteklersek, iyi yönlerimizin tanıtımını önce kendimize sonra dünyaya yapmayı başarırsak Adıyaman’ı kimse tutamaz..

Bakın, 6 yaşındayken Denizli’de faaliyet gösteren Pamukkale Tenis Kulübünde spora başlayan ve bir yıl içerisinde gösterdiği performansıyla İstanbul’da faaliyet gösteren Tenis, Eskrim ve Dağcılık (TED) Spor Kulübüne transfer olan Mustafa Erdoğan şu an Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi.

Tenis sporuna büyük ilgi ve destek gösteren Sinema Sanatçısı Hülya Avşar’dan da burs alan genç sporcumuz Mustafa hem teklerde hem de çiftlerde gelecekteki Milli gururumuz olma yolunda hızla ilerliyor.

Örneğin, Uluslararası Tenis Federasyonu takviminde yer alan ve kulübünde 2018 yılında 9’uncusu düzenlenen 18 Yaş Altı Nazmi Bari Cup turnuvasında başarılı olan sporcumuz Mustafa Erdoğan, takım arkadaşı Berke Eser Coşkun’la beraber çiftlerde turnuvanın 1 numaralı seribaşlarını turnuva dışı bırakarak şampiyon oldular.

Tenise 2006 yılında başlayan Mustafa Erdoğan’ın bir çok turnuvada alkışlanacak başarıları var ki bunlardan en önemlisi 18 yaş kategorisinde önceki yıl Milli Takım 1 numarası olarak kortlara çıkmasıydı.

Mustafa ve onun gibi moral ve motivasyona ihtiyaç duyan bütün gençlerimize “selâm olsun” diyor ve alkışlıyorum.

Bu vesileyle bir kez daha sesleniyorum;

Haydi, Adıyaman kendi değerlerini tesbit eden ve destekleyen bir platformda birleşelim…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı