Köşe Yazıları

Bize yaptıklarınızı unutmayacağız!

Bize yaptıklarınızı unutmayacağız!

 

Bunlar; Kopenhag Kriterleri diyerek iktidara gelip, sonrasında 90’lı yılların kriterlerine sımsıkı sarılanlardır.

Bunlar; Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslümanlardır. Ne var ki, Türklüğü ırkçılık Müslümanlığı mezhepçilik sayanlardır.

Bunlar, tüyü bitmemiş yetimin hakkı diyerek, saraylara, gemilere, Dolarlara, Eurolara, Liralara konanlardır ve parayı sıfırlayanlardır.

Bunlar, kızlı, erkekli gençlerin beraber oturup çay içmelerini ahlaksızlık olarak görenlerdir. Eş bulamazsanız, bize başvurun diyerek siyasette vasatlığın dibine vuranlardır.

Bunlar, “dörtyüz vekil verin, iş huzur içinde çözülsün” gözdağını verenlerdir. Bize oy vermeseniz beyaz Toroslar kapınıza dayanır tehditleri ile oy toplamaya çalışanlardır.

Bunlar, ülke bizim sayemizde çağ atladı lakırdıları ile toplumu makarna, kömür, şeker, yağ ile köleleştirenlerdir.

Bunlar, demokrasi talebi için meydanlara çıkanlara küfredip, çocuğu öldürülen anneyi mitinglerde yuhalatanlardır.

Bunlar, Türkiye’deki basın özgürlüğü hiçbir yerde yok lafları ile böbürlenip, sansürle ve tehditle ortada basın bırakmayanlardır.

Bunlar, önlerinde konuşma metinlerinin olduğu ekran olmadan, önceden hazırlanan sorular sorulmadığı zaman iki lafı bir araya getiremeyenlerdir.

Bunlar, Alevilerin ibadethanesi olan cem evlerine ‘cümbüş evi’ diyen, Ermeni kelimesini ‘affedersiniz’ ile birlikte kullananlardır.

Bunlar, Sivas Madımak Katliamı’nı zaman aşımına uğratıp, sonrasında milletimize hayırlı olsun nidaları eşliğinde kutlayanlardır.

Bunlar, kaç çocuk yapacağımıza, nasıl sevişeceğimize, ne giyip, ne yiyeceğimize, ne içeceğimize, nasıl oturacağımıza müdahil olup, akıl verenlerdir.

Bunlar, Roboski Katliamı’nda öldürülen çocukları ‘kaçakçı’laştırıp, verilen tepkilere ‘tazminatsa tazminat’ diyerek acımıza parmak sallayanlardır.

Bunlar, kadında olsa, çocuk da olsa gereği yapılacaktır sözleri ile yüzlerce çocuğun, kadının, yaşlının ölüm emrini imzalayanlardır.

Bunlar, HDP’nin Diyarbakır mitinginin bombalanmasına, kendileri yaptı diyecek kadar yalanlara sığınanlardır.

Bunlar, Suruç Katliamı için ‘ölen hiç HDP’li yok’ lafları ile üzülenlerdir.

Bunlar, Ankara Katliamı’na bir dakika sonra polis gönderip, yaralılara gaz sıktıranlardır.

Bunlar, ülkenin her yerinde ve Ankara’nın merkezinde HDP binalarının yakılmasını keyifle izleyenlerdir.

Bunlar, Kürt açılımı diyerek, seçilmiş belediye başkanlarını, siyasetçileri hapse atan, bölgede sıkıyönetim ilan edenlerdir.

Bunlar, Kürtlere Kur’an ile gidip, oy alamayınca savaş ile cevap verenlerdir.

Bunlar, maskeledikleri zihin dünyalarını, sürekli konuşmaları sayesinde, “Bizim yerimiz Yezid’in yanıdır”, “Nerde bir zalim varsa yanında olacağız” sözleri ile bize sunanlardır.

Bunlar, IŞİD’i besleyip, büyütüp, üzerimize salanlardır. Vs vs vs.

Haftaya seçim var. 13 yıldaki tablonun özeti yukarıda sıralı. Bu tabloya itiraz eden, yeni bir gelecek sunan tek adres HDP. O halde halaya gider gibi sandığa…

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı