Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba
22 Haziran 2017 Perşembe, 10:22
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin mahmuttekin02@hotmail.com Tüm Yazılar

Bir Değil İki Okul!

Av. Hasan Taşar’dan

Bir Değil İki Okul!

 

İstanbul’da ki, işadamımız Av. Hasan Taşar’dan çoktandır beklenen, Adıyaman’a bir okul yaptırma projesi bir okul değil, hem de iki okulla gerçekleşirken bu iki okulun yapım protokolü imzası da Vali Abdullah Erim’e kısmet oldu!

Av. Hasan Taşar’dan, Adıyaman merkeze 24 derslik bir okul! Ayrıca engelliler için 12 derslik bir ayrı okul!

Beklenti birken okul sayısını ikiye çıkaran İşadamı Sayın Taşar, Ya! Bismillah deyip Vali Abdullah Erin’le iki okul yaptırma protokolünü karşılıklı imzaladılar!

Bu okulların, 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılında hizmete açılması planlanıyormuş.

İşadamı Av. Hasan Taşar’ı iyi tanıyanlardan biriyim! 30 Yıl olmuş Adıyaman’dan İstanbul’a gidişi!

İstanbul’a gitmeden önce, Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığı yaptığı dönemde, parti teşkilatında birlikte çalıştık. Uyumlu çalışmamızın yanında, dostluğumuz karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde kaldı. Bu tutum ve davranışımız halen karşılıklı devam eder.

Sayın Taşar, Politikayı pek sevmedi! O dönemlerde de “Bu iş bana göre değil” derdi!

Arzu etseydi hele bu dönemlerde, İstanbul’da istediği partiden siyasetin en iyi noktasına gelebilirdi!

Av. Hasan Taşar sonradan değil, o günkü şartlara göre, aileden ve kendi kazancından gelen güçlü bir ekonomik alt yapıya sahipti! Yani, İstanbul’a gittiğinde ekonomik durumu her türlü yatırıma ve ticarete müsait ve çok iyi idi!

Şaşırmadı, insanlara tepeden bakmadı! Ne oldum delisi olmanın yanından hiç ama hiç geçmedi! Ekonomik yönden ne kadar büyüdüyse de sevgi – saygıyı ve mütevazılığı elden bırakmazken, doğup büyüdüğü Adıyaman’da ki anı ve dostluklarını unutmayıp her Adıyamanlıyla paylaşmaya çalıştı!

“Bu geç kalmış bir karardır. 30 yıldır İstanbul’da oturuyorum. Hem ülkemin ihtiyacı olan gençliği yetiştirmek, iki ilim yuvasını Adıyaman’a kavuşturmaktan hem de bu güne gelmemde üzerimde hakkı olan memleketime, vefa borcumu biraz olsun ödemiş olmanın mutluğunu duyuyorum.”

Diyerek!

Bir değil hem de iki okul yaptırma protokolüne Vali Abdullah Erin’le karşılıklı imzayı koyup! Verdiği sözü fazlasıyla yerine getirdi!

Barbaros mahallesin de, 7 bin 43 metre kare alana 24 derslik bir okul, Yeni Sanayi Mahallesinde ki 3171 metre kare alan üzerine de engelliler için 12 derslik ayrı bir okul!

Yapımına karar verilen bu okullardan, hiçbir şey esirgenmeyecek. İçerisin de konferans salonu, resim- müzik ve teknoloji tasarım sınıfları, laboratuvar ile basket sahası gibi hizmet alanları bulunacak.

Tam donamlı olacak bu okullarda her türlü çağdaş ve modern eğitim hizmetleri alına bilinecek.

İstanbul’da ki İşadamımız Av. Hasan Taşar’ın bu takdir edilecek girişimi memlekete hayırlı ve uğurlu olsun.

Darısı bu tür mutluğu tatmak isteyen diğer işadamlarımıza da olsun!

Başka ne diyebiliriz ki!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz