Anasayfa / Köşe Yazıları / Bir As İki Papaz

Yazar Adıyaman Güne Bakış Gazetesi

Bir As İki Papaz

Bir As İki Papaz

 

Gidişattan memnun olmayanları size söyleyeyim; Ağustosböcekleri, iş adamları, sanayiciler, patronlar, holdingler, büyük tüccarlar, imalatçılar vesaire. Bunlar bizim muhatabımız değil, bunlar fakir fukaranın, garip gurebanın kanını emenler, emeğini sömürenler. Bunlar tembelliği meslek edinmiş bir kere, üretime hiçbir katkıları yok. Akşama kadar yan gelip yatıyorlar. Bunlar baş koyduğumuz yüce davanın emekçileri değil, bunlar bizi anlayamaz. Bunlar kendi aralarında paslaşıp ilk fırsatta kalemize gol atmaya çalışanlar. O yüzden bunlar bizim muhatabımız değil, istedikleri kadar, “ekonomi iyi değil, batıyoruz, bitiyoruz, can veriyoruz” desinler. Can vermezlerse namerttirler. Bana mı sordular borçlanırken, deste deste para kazanırlarken iyiydi. O zaman da biz vardık. Şimdi ne oldu da felaket tellallığı yapıyorlar?

Gidişattan memnun olanlara gelince, onlar bizim gerçek dostlarımızdır. Onlar bu ülkenin gerçek sahipleri, özbeöz çocuklarıdır. Onlar, asgari ücretli, emekli, dul, yetim, küçük esnaf, kendi yağıyla kavurulurken bile artan yağı kavrulması için komşusuna veren dar gelirli, verdiklerimizle ayakta durup, gün boyu hem bize hem devlete hamd-ü sena eden kardeşlerimizdir. Devlet olarak onlara çok şey borçluyuz. Devleti de bizi de hamdolsun ayakta tutan işte bu üç kuruşa talim ettiği bize dua eden, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin, siz olmasaydınız belki de ot yerdik” diyen kardeşlerimizdir. Onlar için doların kaç lira olduğunun, dış borcumuzun ne kadar olduğunun, adaletli bir gelir dağılımı olup olmadığının bir önemi yoktur. “Devletimiz ne yaparsa yapsın bir bildiği vardır, gâvurun derdi bizi mi gerdi? Mantığıyla hareket ettikleri için bizim nazarımızda yerleri çok farklıdır. Biz bugün ayaktaysak onlar sayesinde ayaktayız. Kendini bilmez, haddini bilmez yatırımcılar, sanayiciler, tüccarlar sayesinde değil.

Herkes haddini bilecek, burası bakkal dükkânı değil, koca bir şirket. (çelişkiye mi düştük ne, neyse ne, ne desek alkışlıyorlar zaten) Bir şirketi yönetmek için yapılması gereken neyse onu yapıyoruz.  “Penisilin / halk şiiri / canlı sinema / Mapushaneler / yedi düvel / harbi ispanyol nezlesi / Sultan Hamid / don civani / Ne bilsinler / “ neler çektiğimizi. Kimse bize diz çöktüremeyecek. Türkiye eski Türkiye değil. Artık tankımızı, uçağımızı, uzay mekiğimizi kendimiz yapıyoruz. Yaptığımız savaş gemileriyle istediğimizi ülkeyi istediğimiz anda dize getirecek güçteyiz. Dünyanın kendi kendine yeten beş ülkesinden biri olduysak, dünyanın en iyi ekonomilerinden biri haline geldiysek, değil karada, denizde, bugün uzayda bile doğalgaz çalışması, sulu ve kuru tarım yapacak duruma geldiysek garip gurebanın bize olan destekleri sayesinde geldik.

Tabi ki, patronlar rahatsız olacak. Onların ipinin kimin elinde olduğunu biliyoruz. Yakında hepsini açıklayacağız. Öyle dolarla molarla oynayıp bizi yolumuzdan edeceklerini düşünüyorlarsa boşuna uğraşmasınlar, hevesleri kursaklarında kalacak. Yakında dolara da gününü göstereceğiz, o da görecek Türkiye’nin gücünü. Dolara güvenip döviz büfelerinde koşanların kim olduğunu da biliyoruz. Yakında hepsi yaya kalacak. Hepsini yakında ifşa edeceğiz. Türkiye öyle her önüne gelenin kafa tutacağı, üzerinde operasyon yapacağı bir ülke değil. Göreceksiniz, o döviz lobisi var ya döviz lobisi, istifledikleri dolarlarla birlikte önümüzde diz çökecek. O gün göreceksiniz nasıl perperişan olduklarını.

Türkiye’den bir heyetin iki gün içinde Amerika’ya gidecek olmasına gelince, o tamamen Amerika’nın ricası üzerine gerçekleşen bir gelişme. Halkımız yanlış anlamasın, geri adım atmayacağız dedik, atmıyoruz. Amerika baktı olmuyor, Trupm belası yüzünden ülkelerinden olacaklar, “gelin alıp götürün, kurtarın bizi Trupm belasından. İstediğiniz kadar da döviz” dediler.  Dövizle işimiz yok. Bize ne gâvurun parasından. Bizim kendi yerli ve milli paramız kendimize yeter çok şükür. Gidip Trump’la birlikte ordaki papazı da alıp geleceğiz; burdakinin tek başına kalmaktan canı çok sıkılıyor çünkü…

Bu Habere de Bakın

ÇANAKKALE EMPERYALİZMİN AŞAMADIĞI DUVAR

Ç    Tekniği her şey zannetme hatasına düşmüştü Çanakkale’ye saldıran Avrupalı. Halbuki tek başına yeterli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir