Anasayfa / Köşe Yazıları / Belediye Seçimleri!

Yazar Mahmut Tekin

Belediye Seçimleri!

Belediye Seçimleri!

 

Belediye seçimlerine, şunun- şurasın da ne kaldı ki!

Ana muhalefet partisi, “ Kemal” mı? “ Muharrem” mi? Diye, kılıçları çekip “Harp” ederken, Başkan Tayyip Erdoğan, bu puslu havada her an baskın bir yerel seçime gitmek için bir takım şartları zorlaya bilir!

İktidar, ver papazı-al papazı diyip,  ortalığı gererek, dolara zirve yaptırırken, Türk parası pul olmuş kimin umurunda!

Vatandaş, üç gün içerisinde yoksullaşmış, eğitim de içine girip bir türlü çıkamadığımız belirsizlik, eti, mercimeği, nohuttu, soğanı, patatesi, kısacası, 180 tarım ürününü ithal eden bir Türkiye!

Kadın cinayetleri, taciz olayları, tutuklu gazeteciler, ceza evlerinde yatan 75 bin öğrenci, işçi, köylü, dar gelirli, vatandaş zor durumdayken, kimlik arayışı içerisinde,  bir çıkmaza giren ana muhalefet partisinin umurun da bile değil!

Hava puslu, hem de çok puslu,  ana muhalefet de “Kemal-Muharrem derdin de!

Puslu havaları iyi değerlendiren, Tayyip Erdoğan, bu belirsizliği neder-eder fırsata çevire bilir!

Yoksa da, belediye seçimlerine şunun şurasında ne kaldı ki! Zaten adaylarda renk vermeye başladı!

Geçenlerde bir gazetenin köşe yazısında okudum. Belediye başkanlığı için akla-hayale gelmeyecek isimler sıralanmıştı. İçerisinde, rahmetli olan var mıydı? Bilemiyorum! Ancak, hastalığı ile boğuşan, toplumdan elini-ayağını çekmiş, can derdine düşen isimleri görmek mümkün!

Bu köşeye bakılınca, milletvekilliğin de olduğu gibi belediye başkanlığına da bende varım diyen çok olacak!

İlk belediye başkanlık aday-adaylığını, Gazeteci Kemal Öner açıklayıp, bu sıcak günlerde Adıyamanlının bam teline basarak dağlara vantilatör koyup, bu kenti, bu sıcaklıktan kurtaracağım dedi!

İşsizlikle ilgili programında da, her mahalleye, her halde 33 mahallemiz var, öyle ufak-defek değil, fabrika büyüklüğün de beceri kursları açıp bu kentin makûs talihini yeneceğim dedi!

Şimdilik ses-seda yok! Susturuldu mu? Yoksa sustu mu?

Yaklaşık 30 yıllık belediyecilik tecrübem var. Belediyenin birçok kademesinde alın teri dökmüşüm. Bana güvenin, bana bu fırsatı verin demeyi bildi!

Dr. Abuzer Demir köşesinden, çiçeği burnunda ki,  İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in yaptığı toplantılarla, bende varım diyerek göz kırptığını, belediye ile ilgili suyuna-sabununa dokunmadığını, vatandaşın duymak istediği sesi vermeden, genel başkanına övgüler üstün övgüler yaptığını belirterek;

Sıra sende, çok emek verdin. Buna hakkın var. Kazan mübarek olsun diyip, Sayın Dağtekin’in belediye başkanlık aday-adaylığını ilan etti!

Belediye Başkanımız, Sayın Hüsrev Kutlu bence boş durmayacak bende varım diyecek!

Hem çok uzunmuş bu 4-5 yıl hem de çok kısaymış! Nasıl gelip- geçti farkında bile olamadık! Fırtına gibi esti geçti!

Hedefimde ki, projelerimi gerçekleştiremedim! Bana bir dönem daha verin diyerek, “ Vadiyamanı”-“ Kültür Sitesini” “ Belediye hizmet binasını” “Kentsel Dönüşümü” “Alt ve Üst geçitleri” hatırlatacak!

Dedik ya… Çok aday-adayı göreceğiz, milletvekilliğin de olduğu gibi!

Kart vizit bastıranlar, gazetelere bol-bol fotoğraflı reklam verenler, reklam panolarında bende varım diyenler çoğalacak!

Ancak, bilhassa AK partiden, hiçbir aday-adayı şu 5 yıl içerisinde şunlar-şunlar yapılmadı, görmemezlikten gelindi, ihmal edildi diyemeyecek!

Vatandaş, bu kentin sosyo-ekonomik gelişmesiyle birlikte, insan odaklı, yaşam kalitesinin yükselmesiyle ilgili sesler duymak istiyor!

Yine vatandaş;

Bende varım diyen, aday-adayları, bu kentin ihmal edilen sorunlarını şu şekilde çözeceğim, programıyla çıkmasını istiyor!

Bırakın artık, kart vizit, reklam panolarına çıkma aday- adaylığını!

Bu kentin gerçekten, vizyonlu, ufku geniş, ortak akılla hareket edebilecek yöneticilere ihtiyacı var!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Habere de Bakın

Dikkat, takip ediliyoruz

Eğer tıp doktoru olsaydım, toplumun büyük bir kesiminin bipolar bozukluk yaşadığını söyler, manik depresif hastalığa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir